[Arşiv][Çözüldü] Xp'den Ubuntu'ya geçmek istiyorum ?

Başlatan w3hrmacht, 13 Haziran 2008 - 10:56:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

w3hrmacht

başlıktaki gibi ben bi xp sp2 kullanıcısıyım ... ubuntu'yla ilgili herhangi bir bilgim yok... ubuntu'nun sitesinden gerekli download'ı yaptım (ubuntu-8.04-desktop-i386.iso  -- 699,11 mb)

merak ettiğim konu(lar);

ubuntu'yu yükledikten sonra herhangi bi driver tanıtmam gerekecekmi?
laptop'larda herhangi bir problem çıkartırmı ?

sistem bileşenlerine uygunmu ?

Sistem Üreticisi: Clevo
Sistem Modeli: M670SRU
BIOS: BIOS Revision: 1.00.07CA
İşlemci: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2370 @ 1.73 GHz (2CPUs)
Bellek: 2046 MB Ram

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8400M G
DAC Türü: Integrated RAMDAC
Bellek: 512.0 MB

yardımlarınızı bekliyorum...
şimdiden teşekkürler...

Not: Msn adresi vermenin yasak olup olmadığını bilmiyorum.. Msn'den yardım edebilecek arkadaşlar varsa özel mesaj atarlarsa sevinirim...

munirekinci

Donanımların Linux'a uyumlu gözüküyor.

Ubuntu'yu yükledikten sonra sadece ekran kartını kurman gerekiyor. Son derece basit.
Zaten kendisi sana donanım sürücüleri konusunda uyarı verecektir. 1-2 tıklama ile otomatik olarak ekran kartı sürücünü kurup yüklersin.

Yönetim olarak özel yardım veremiyoruz. IRC kanalınına (Freenode - ubuntu-tr) girip anlık yardım alabilirsiniz.

w3hrmacht

izzetguntalaz

İndirdiğiniz .iso dostasını nero veya başka bir program araçılığı ile yazın. Örneğin Nero Burning Rom "Recorder">"Burn image" dosyayı gösterin ve düşük hızda boç bir cd ye yazın.
Tavsiyem cd nin boot olabilmesi için "kalıbı yaz" veya "burn image" şeklinde yazdırın.
Sonra bios tan "oto boot for cdrom" açık olduğunu kontrol edin.

Şu link size kurulumu adım adım anlatacak. http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Kurulum

Şimdiden kolay gelsin.

dubluwe

Laptoplarda genelde uyumlu calisir Ubuntu, ben Toshiba kullaniyorum ve Ubuntu yüklü , kurdum ve kullaniyorum :)

Aramiza hosgeldin simdiden.
Allah boş duranı değil, koşturanı sever.

dubluwe

Bu arada silahli kuvvetlerde mi görevlisin :) Kullanici adin dikkatimi cekti de.
Allah boş duranı değil, koşturanı sever.

w3hrmacht

Alıntı yapılan: dubluwe - 13 Haziran 2008 - 11:16:59
Bu arada silahli kuvvetlerde mi görevlisin :) Kullanici adin dikkatimi cekti de.

hayır.. :) sadece öyle bi nick...

sdk

sonucu yazarsan sevinirim yani ubuntuya gecicekmisin yoksa sadece indirip bi ara denerim diip bi kenarı mı bırakıcaksın ben bu konuda cok arastırdım cok denedim ama ubuntu kadar kararlı ve geniş depolara sahip başka bir sistem görmedim sorun yaşamadan kullanabilecegin tek sistem başlangıç için dogru noktadasın

ufuk_k

Forumumuzda ve wiki sayfamızda yeterince bilgi var. Ubuntu'ya geçmeyi düşünen arkadaşlar gerekli incelemeyi yapıp kurulumu yaparlarsa zaten yardım ediyoruz. Bu nedenle bu konuyu kapatıyorum.