jDownloader ı ubuntu da kurmak.

Başlatan x x x x, 31 Mart 2010 - 22:04:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x x x x

kurban olduğum programını  bir türlü ubuntuda kurmadım. yardımcı olurmusunuz

http://jdownloader.org/

x x x x

çok gzl anlatmış sağolsun ama .   olmadı :D dediklerini harfien yaptım ama. olmadı :(

ırmak

Alıntı yapılan: x x x x - 31 Mart 2010 - 22:26:56
çok gzl anlatmış sağolsun ama .   olmadı :D dediklerini harfien yaptım ama. olmadı :(

Olmayan kısmı söylerseniz yardımcı olabiliriz.
Mesela dosya inmemiştir ve sonrası gelmez.
Hangi aşamada takıldınız?

x x x x

uçbirimden  komutu verdim konsolu kapattım
sitesinden linux için olanı indirdim
zip ten JDownloader olarak çıkardım
dosyayı home\x x x x  nın içine attım
masaüstüne  gelip başlatıcı için gerekli olan komutları verdim.
simgeye tıkladım vaalaaa   hiç birşey olmadı.

eribol

Alıntı Yapsimgeye tıkladım vaalaaa   hiç * bir şey olmadı.
hata çıktısı veya uyarıda mı yok?

osifa

Bu program kurulmuyor direk çalışıyor zaten.

Açıklamanızdan hiç bir şey anlaşılmıyor. Buraya komutu verdikten sonra yazan hatayı yazmalısınız.

JDownloader.jar'ın bulunduğu dizin içerisinde konsolu açıp java -jar JDownloader.jar yazıp deneyin.

GNUbuntu

Komut yazarken boşluk vermiyor olabilir sanırım. Örneğin java -jar olması gerekir, java-jar olmaz.
Önce Saygı...

Ozmo

sizden bir deneme yapmanızı istiyorum ev klasörüne arasında boşluk içeren bir klasör acın mesela core duo sonra konsola girin o klasöre erişmeye çalışın cd komutu ile açtığınız klasöre gitmeyecektir arkadaşın kullanıcı adı arasındaki boşluklara dikkat edin :)

GNUbuntu

Alıntı yapılan: Ozmo - 31 Mart 2010 - 23:41:58
sizden bir deneme yapmanızı istiyorum ev klasörüne arasında boşluk içeren bir klasör acın mesela core duo sonra konsola girin o klasöre erişmeye çalışın cd komutu ile açtığınız klasöre gitmeyecektir arkadaşın kullanıcı adı arasındaki boşluklara dikkat edin :)

Budur  :)
Önce Saygı...

Ozmo

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 31 Mart 2010 - 23:59:08
Alıntı yapılan: Ozmo - 31 Mart 2010 - 23:41:58

Budur  :)
bende biraz acı bir şekilde öğrenmiştim şuanda klasör isimlerinin içine boşluk değil de *-_=? gibi karakterler kullanıyorum

heartsmagic

cd "x x x x"
veya
cd xTAB
veya
cd x\ x\ x\ x\

Jdownloader için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4094.0.html

16 sayfada bir dünya şey konuşuldu. Eminim sorun o başlık güzelce incelenerek çözülecektir. Forumda arama yaparak daha önce sorunumuz hakkında konuşulmuş mu diye bakınmak sanırım ilk yapılması gereken şeydir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Lost_Gamer

Teşekkürler... Biraz uğraştım ama sonunda kurmayı başardım :) Çok değerli bir kaynak benim için . Teşekkürler tekrardan :)

Gunef

Ben bunu kurdum fakat tekrar kaldırmak için ne yapmam lazım? synaptic de ya da ubuntu yazılım merkezinde gözükmüyor.
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

burk

Alıntı yapılan: Gunef - 26 Ocak 2012 - 21:02:33
Ben bunu kurdum fakat tekrar kaldırmak için ne yapmam lazım? synaptic de ya da ubuntu yazılım merkezinde gözükmüyor.
sudo apt-get purge jdownloader

Gunef

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
E: jdownloader paketi konumlandırılamıyor   

burk

@Gunef uçbirimi açıp jdownloader yazdığında çıktı olarak ne veriyor?

Gunef

kaldırmadı sanırım tam anlayamadım :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ocak 2012 - 21:40:28

komut bulunamadı yazıyor

heartsmagic

@Gunef, hangi yolla kurdun JDownloader'ı? Eğer depo ekleyerek kurmadıysan doğrudan kaldıramazsın. JDownloader kendisini yanlış hatırlamıyorsam /opt veya /usr/local/bin altına kopyalıyor, oradan çalışıyordu. Oralara bakarak doğrudan kendisine ait dizini silebilirsin.

Ayrıca 11.10 ve Unity destekli kurulumu ilgili başlığın [1] ilk iletisine ekledim:

[1] http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4094.0
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Gunef

.sh li olanını kurdum 10.10 kullanıyorum ben söylediğiniz klasörde sadece jdlauncher ve jdpdate diye iki şey var

grayloop

@Gunef,
Jdownloader'in kendi sitesinde deb paketleri var. Oraya da bakabilirsin.

https://launchpad.net/~jd-team/+archive/jdownloader/+packages
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

Gunef

@gridongu ben de kurulu fakat ben kaldırmak istiyorum bir şey indirmem lazımdı hallettim. açıldığı zaman çok kasıyor o yüzden kaldırmam lazım.

grayloop

@Gunef
Jdownloader ı yüklediğin .sh li dosyalar arasında uninstall diye birşey vardı yanlış hatırlamıyorsam. Sildiysen indirdiğin yerden yeniden indirip paket içerisindeki uninstallı çalıştırarak deneyebilirsin.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

gecegezen

eğer sistesinden indirip kurduğsanız, yanlış hatırlamıyorsam sadece kullanıcı içinde bir kaç yere dosya kopyalıyordu.
home(ev dizin) de ".jd" ve .jdownloader diye 2 klasör var bunları silince sadece sistemdeki ksayollar kalıyor onlarıda alacarte isimli bir uğulama ile menuden silebilirsin.   
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

ahmet_celal

birde ppa ekleyerek dene bakalım

sudo add-apt-repository ppa:jd-team/jdownloader
sudo apt-get update
sudo apt-get install jdownloader

internet üzerinden indirdiğim paketlerde bendede aynı sorun oluyor sorun karekter kodlaması diğe düşünüyorum..
veya İndirilenler içerisinde bulunan ve kurmya çalıştığım her paketde oluyor diyelim...
paketi masa üstüne taşıyıp bağımlı olduğu uygulama ile çalıştırınca sorun olmuyor..
php 'CANDIR'