[Arşiv][Çözüldü] Username ve Ağ Yapılandır Hatası

Başlatan BuRNTHePRieST, 11 Haziran 2008 - 23:54:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BuRNTHePRieST

Arkadaşlar ubuntuyu kurdum ancak;
Usernamemi unuttum ve giriş yapamıyorum ama şifremi biliyorum
ve kurulum sırasında;
Ağ yağılandır hatası diye bi hata verdi.Hata atnen böyle:
Otomatik ağ yapılandırması başarısızlıkla sonuçlandı.
Ağınız büyük bir olasılıkla DHCP protokolü kullanmıyor. vs. vs.

Sonra devamı ve ağı şu anda yapılandırmayı tıkladım.
Bu ileride bi sorun yaşanır mı?
Şu anda öbür pcemden giriyorum pcem username ekranında kaLdı lütfen bir çözüm bulun noLur bi çözüm bulun
Saygılar&teşekkürler
arama yaptım ancak gerekli sonucu bulamadım...

heartsmagic

Ubuntu'yu güvenli kipte aç. Kullanıcı adı istememesi gerekiyor. Eğer isterse ilk açılan Grub ekranında Ubuntu'nun kernel satırının üzerindeyken e tuşuna bas, satırın sonuna init=/bin/bash yaz. Enter de sonra boot et. Konsola düşeceksin
cat /etc/passwd | cut -d: -f1

ile tüm kullanıcıları listelersin. Seninki sonlarda bir yerlerdedir muhtemelen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BuRNTHePRieST

teşekkürler ama güvenli kipte nasıl açılır onu anlamadım ? :S

ufuk_k

Grub (açılış) ekranında ubuntu seçerken alttaki recovery mode'dan bahsediliyor. Bir altındaki ile aç.

BuRNTHePRieST

Arkadaşlar özür dilerim ama öyLe bir şey bulamadım.
Ubuntu yazıyor büyük harflerle ve sol altta options düğmesi war o kadar başka birşey göremiyorum

ufuk_k

İlk açılan, bilgisayarını açtıgında ubuntu ve windows seçtiğin yer.. Lütfen oku..

egitimist

İlk açılışta karşına gelen ve 8 saniye görünen siyah ekranlı menüden "recovery mode" olanını seçeceksin. Örneğin;

Ubuntu 8.04, kernel 2.6.24-19-generic
**Ubuntu 8.04, kernel 2.6.24-19-generic (recovery mode)  ****
    Ubuntu 8.04, memtest86+

BuRNTHePRieST

tamam çok teşekkürler hallettim usernameyi.
Şu ağ yapılandırma hakkında bilginiz var mıdır ?

ufuk_k

Statik ip mi kullanıyorsun? Ya da farklı bir şekilde/bir ağdan mı internete bağlanıyorsun? Grafik olarak yapmak istersen sistem--yönetim--ağ (system--administration--network), buradan ağ bilgilerini, ip ve DNS'leri girebilirsin.
Elle yapmak istersen ayar dosyası için uçbirimden:
sudo gedit /etc/network/interfaces ve DNS için sudo gedit /etc/resolv.conf komutlarını vererek dosyaları açıp düzenlersin.

BuRNTHePRieST

Alıntı yapılan: ufuk_k - 12 Haziran 2008 - 00:35:15
Statik ip mi kullanıyorsun? Ya da farklı bir şekilde/bir ağdan mı internete bağlanıyorsun? Grafik olarak yapmak istersen sistem--yönetim--ağ (system--administration--network), buradan ağ bilgilerini, ip ve DNS'leri girebilirsin.
Elle yapmak istersen ayar dosyası için uçbirimden:
sudo gedit /etc/network/interfaces ve DNS için sudo gedit /etc/resolv.conf komutlarını vererek dosyaları açıp düzenlersin.
Benim modemim kablosuz. Modemim laptopuma yükLü. Ben masaüstü bilgisayarımdan modeme ağ şifresini girerek bağlanabiliyordum. Ancak ubuntu yarı ingilizce yarı türkçe anlamadım. Bu konuda forumda da döküman bulamadım. Bi yardım ederseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

BuRNTHePRieST

Tamam beyler, herşey için sağolun gerek kalmadı. Tekrar vista yükledim bildiğim şey, en iyisi teşekkürler.