.dat uzantılı dosya

Başlatan neneki, 31 Mart 2010 - 09:25:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neneki

arkadaşlar elimdeki vcd diskinden bir görüntü çekmem gerekiyor ama diskin içindeki .dat uzantılı dosyayı bilgisayara kopyalayamıyorum. sürükleyip masaüstüne bırak dediğimde hata veriyor. hatada şöyle;
"avseq01.dat" kopyalanırken hata. Dosya /home/onur/Masaüstü içerisine kopyalanırken bir hata oluştu. Dosyadan okunurken hata: Input/output error
amacım bu dosyayı bilgisayara kaydetmek formatını değiştirip üzerinden aivdemux gibi bazı montaj programlarından görüntü çekmekti .

ebubekirs

Hatayı verdikten sonraki

dmesg | tail

çıktısını görebilir miyiz ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

heartsmagic

.dat dosyaları doğrudan kopyalanamazlar. Forumda bir yerlerde bir kaynak paylaşmıştım ben.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Nisan 2010 - 13:40:38
.dat dosyaları doğrudan kopyalanamazlar. Forumda bir yerlerde bir kaynak paylaşmıştım ben.

O konuyu bende hatırlıyorum @Heatsmagic.

Yapman gereken sırası ile

1. CD'nin kalıbını oluştur Sabit diskine
2. Oluşturduğun kalıbı aç ve .dat uzantılı dosyayı oradan kopyala.

CD'en direkt olarak kopyalayamıyoruz.

NOT: Konuyu buldum

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2649.msg205287.html#msg205287

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2649.msg29739.html#msg29739

GNUbuntu

En iyisi K3B kullanmak. Sırasıyla:

1- Synaptic Paket Yöneticisi açılır ve K3B ve vcdimager yüklenir. KDE yazılımı olduğundan yanında bir sürü bağımlılıkla beraber elbette. (Sorun değil, K3B müthişdir. Ah bir de Gnome masaüstü sürümü olsa idi... G3B örneğin  :) )
2- İstenirse Dil Desteği'nden KDE tr paketleri yüklenir. Otomatik yapacaktır zaten.
3- K3B başlatılır, VCD optik sürücüye konur, yan taraftan vcd seçilr ve çıkan mesaj penceresinden Video Parçalarını Göster seçilir.
4- Araçlar -> Video CD aktar seçilir (veya alttaki Daha fazla işlem...den). Film parçasının hemen yukarısında çıkan Optik diskten sabit diske aktarmayı başlat yazısına tıklanır.

Anlatım işe yarar umarım. Bende Pardus da olduğundan Ubuntu'ya K3B yüklememiştim. Bu vesile ile denemiş oldum :)
Önce Saygı...

kalender

Aynı sorunla karşı karşıya kaldım cd içinden avseq01.dat dosyasını kopyalamaya çalışırken input/output error hatasını veryor.
Smplayer ile vcd aç dediğimde vcd deki film oynamaya başlıyor. Fakat pc win xp ile açıp hiç bir araç kullanmadan dat dosyasını kopyala/yapıştır yaparak hatasız kopyalayabildim ve kopyalamayı bitirdikten sonra işin ilginci windowsta kopyaladığım .dat dosyasını ubuntuda smplayer ile cd ye gerek kalmadan sorunsuz oynatıyor

Alıntı Yapkalender@kalender-desktop:~$ cp /media/cdrom0/mpegav/avseq01.dat /home/kalender
cp: '/media/cdrom0/mpegav/avseq01.dat' okunuyor: Input/output error
kalender@kalender-desktop:~$ dmesg | tail
[ 3188.430235] sr 3:0:0:0: [sr0] Add. Sense: Illegal mode for this track
[ 3188.430245] end_request: I/O error, dev sr0, sector 5044
[ 3188.430257] Buffer I/O error on device sr0, logical block 1261
[ 3188.430262] Buffer I/O error on device sr0, logical block 1262
[ 3315.671682] sr 3:0:0:0: [sr0] Result: hostbyte=DID_OK driverbyte=DRIVER_SENSE
[ 3315.671691] sr 3:0:0:0: [sr0] Sense Key : Illegal Request [current]
[ 3315.671699] sr 3:0:0:0: [sr0] Add. Sense: Illegal mode for this track
[ 3315.671709] end_request: I/O error, dev sr0, sector 5044
[ 3315.671721] Buffer I/O error on device sr0, logical block 1261
[ 3315.671726] Buffer I/O error on device sr0, logical block 1262
kalender@kalender-desktop:~$
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!

heartsmagic

@kalender, bu başlıktaki diğer cevapları gördün mü?
VCD'ler doğrudan kopyalanamıyorlar ne yazık ki. Farklı uygulamalara yönelmek gerekiyor ya da farklı yollara. Mesela depodaki vcdimager uygulamasına bakılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kalender

@GNUbuntu nun önerisi işe yarıyor bu şekilde vcdden kopyalayabiliriz ama umarım direk kopyalama sorunuda çözülür
Dal Rüzgara Küskün Değildir Ama Kırılmıştır Bir Kere!