En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Başlatan heartsmagic, 11 Haziran 2008 - 21:15:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

En çok hangi Ubuntu sürümünü sevdiniz?

Ubuntu 4.10 (Warty Warthog)
2 (0.5%)
Ubuntu 5.04 (Hoary Hedgehog)
0 (0%)
Ubuntu 5.10 (Breezy Badger)
0 (0%)
Ubuntu 6.06 (Dapper Drake)
4 (0.9%)
Ubuntu 6.10 (Edgy Eft)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn)
1 (0.2%)
Ubuntu 7.10 (Gutsy Gibbon)
26 (6%)
Ubuntu 8.04 (Hardy Heron)
109 (25.3%)
Ubuntu 8.10 (Intrepid Ibex)
64 (14.8%)
Ubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope)
76 (17.6%)
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala)
46 (10.7%)
Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx)
55 (12.8%)
Ubuntu 10.10 (Maverick Meerkat)
47 (10.9%)

Toplam Oy Verenler: 193

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SuiCiDeR

iş vesilesiyle pc sahibi olabildim  :(

mesleğimde bilgisayar üzerine ancak kader:D

linux'a her zaman bir sempati duymuştum ve sonun da cesaret edebildim.

ilk başlangıcım hardy olduğu için oyumda ona ;)
We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

eren

Başlangıcından sonuna kadar kurmadığım Ubuntu sürümü yok, hatta ilk alpha sürümünü de kurmuştum.

Gördüğüm en kararlı ve sorunsuz Ubuntu sürümü "Ubuntu 5.10 (Breezy Badger)" dir.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

jawes

7.4 le acemilik yaptım 7.10 la kadroya girdim 8.4 le keyif suruyorum ama  7.10 bana daha  cana yakın geldi
ve oyum onundur
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

maxspacemax

En sorunsuz dağıtım diyebileceğim oyum 7.10'a

umutubuntu

7.04 ve 7.10'da güncelleme sonrası hiç bir sorun yaşamamıştım ama 8.04'te sorunlar sınıra dayandırdı.

sudoktoru

7.04, 7.10 ve 8.04 kullandım. Bence en iyi sürüm 7.10 ve oyum 7.10'a.

komikimben

7.04, 7.10 ve şimdide 8.04 kullanıyorum.

tabi ki 8.04. nedenlerine gelince;
tv kartımı tanıdı. maçları doyasıya izliyebiliyorum.
usb wireless kartımı tanıttım.

ama sanırım önemli olan benim artık Ubuntu'ya artık iyice hakim olmam.  :-*

potasyumsiyanur

7,04 le başlangıç ve hemen kaldırma
7,10 da öğrenmeye çalışma
vee hardy bence en güzeli ve hoşuma giden sürüm oldu donanım sorunsuz program kurmak kolay :)
sorunlar düzelir nasıl olsa lts
deniz yanmaz dersin ama...
yanarsada kimse söndüremez.

ufuk_k

6.10 Edgy Eft hem dapperdan sonra çok güzel bir geçiş, hem de oldukça sorunsuz bir deneyim yaşattığı için benim favorimdir her zaman. Hiç bir sürümle bir sorun yaşamadım, ancak 6.10 ve 7.10'nun yeri ayrı benim için.

adolffwangel

ben de pardustan sonra hiç denememiştim başka bir linux işletim sistemi... ama ubuntu 8.04 çok güzel diğerlerini elbette bilmiyorum... ben şu ana kadar çok memnunum her işletim sistemini kullanırken bir çok sorun olur... ama gayet memnunum şu an... elbet ustalarım daha iyi bilir
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

hasanyılmaz

Forumun açılmasından bir hafta önce 7.10 ile başladım.  Birçok kişi sorun yaşadı bu son sürümde ancak acemi şansı belki de sorunum olmadı. 8.04 çok daha iyi.

izzetguntalaz

Ben balıkçıldan baya memnun kaldım. Şu ara biraz mint liyorum :P

hikmet Murat

Bende hardy kullanıyorum ve memnunum.Daha önce Pardus 2007 kullanmıştım fakat bazı sorunlar yaşadım ve ubuntuyu daha kullanışlı buldum.Birde Pardusa mail atınca tedirgin oluyordum.Bazen hakaret ediyorlardı.Ubuntuda yaşadığım sorunları güvenle yazıyorum.

dubluwe

Alıntı yapılan: hikmet Murat - 12 Haziran 2008 - 10:32:23
Bende hardy kullanıyorum ve memnunum.Daha önce Pardus 2007 kullanmıştım fakat bazı sorunlar yaşadım ve ubuntuyu daha kullanışlı buldum.Birde Pardusa mail atınca tedirgin oluyordum.Bazen hakaret ediyorlardı.Ubuntuda yaşadığım sorunları güvenle yazıyorum.

Hakaret mi ettiler, CIK CIK.

Bende Hardy kullaniyorum ve kullandirmaya calisiyorum saga sola :) Menmunum, 5.04 ten itibaren ubuntu kullaniyorum ve menmunum, sevdigim bir söz söyle der.

"Bir program isini görüyorsa, en iyi odur" :)
Allah boş duranı değil, koşturanı sever.

erginemr

Ben Edgy Eft'ten (6.10) çok memnundum. Feisty'ye geçmemek için epey direndim, ama paketler güncellenmediği için sonunda yelkenleri suya indirdim.

maxspacemax

Alıntı yapılan: erginemr - 12 Haziran 2008 - 17:44:48
Ben Edgy Eft'ten (6.10) çok memnundum. Feisty'ye geçmemek için epey direndim, ama paketler güncellenmediği için sonunda yelkenleri suya indirdim.

Aslında ubuntuya haksızlık yapıyoruz. Beğensekte beğenmesekte tüm işlerimizi yürütüyor. Bizi yarı yolda bırakmıyor. İyiki varsın ubuntu :D ( Bu arada Debian'ı unutmayalım. Çok sevdiğim bir dağıtımdır. )

Kozmo

Hiç birini seçeneği olsa ve onun altında da Ubuntu 8.04 sürümünü baz alan Linux Mint 5.0\'ı sevdik olsa güzel olurdu :D

maxspacemax

Alıntı yapılan: Kozmo - 13 Haziran 2008 - 19:12:00
Hiç birini seçeneği olsa ve onun altında da Ubuntu 8.04 sürümünü baz alan Linux Mint 5.0\'ı sevdik olsa güzel olurdu :D

Mint'mi kursak acaba. Herkes öve öve bitiremiyor :D

Oysa ben ubuntum ile mutluyum. 

Kozmo

@maxspacemax

Övülmeyi hak ediyor çünkü hem görsel olarak Ubuntu\'dan daha iyi hem de Ubuntu ile yaşanılan sorunları yaşatmıyor. Daha ne olsun?

maxspacemax

Alıntı yapılan: Kozmo - 13 Haziran 2008 - 20:44:42
@maxspacemax

Övülmeyi hak ediyor çünkü hem görsel olarak Ubuntu\'dan daha iyi hem de Ubuntu ile yaşanılan sorunları yaşatmıyor. Daha ne olsun?

Hemen Mint'in son sürümünü indiriyorum. 

hasansahin

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

bebek

hasansahin'e katılyıorum; bence de 7.10, o kadar memnunum ki hala hardy'ye geçmemekte ısrarcıyım.

@kozmo; maşallah ne bu mint propogandası=)3 mesajınızdan ikisi mint'i övüyor:) vallahi linux bu kadar propoganda yapmıyordur=)

eren

bebek Kozmo söylemiyor ama ufak bir araştırma ile kim olduğunu öğrendim, 1. Linux Mint Türkiye Tayfasında görevli ve Linux Mint'e oldukça fazla katkı yapan bir arkadaşmış, ayrıca Hakan kendisine kefil olduğunu, çok değerli bir arkadaş olduğunu iletti.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Linux

6.10 , 7.04 ve 7.10 bana daha kararlı gelmişti, aynı zamanda performans açısından da çok daha güzel di.

İnanırmısınız şu an 8.04 kullanıyorum ama silip 7.10 'u tekrar kurmayı düşünüyorum...