[Çözüldü] Track müzik parçalarını nasıl mp3'e çeviririz?

Başlatan özgürubuntu, 11 Haziran 2008 - 19:24:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Ubuntu üzerinde track uzantılı parçaları mp3 formatına nasıl çevirebiliriz acaba? taşınabilir mp3 çalarımda dinlemek istediğim cd albümler için.. Teşekkürler

Çetin

En basiti K3B ile olur. Ben bu iş için Jamin ve Audacity kullanıyorum, Audacity kullanımı biraz daha basit, tavsiye ederim.

özgürubuntu

ilginize teşekkür ederim, audacity programını indirdim, acaba bir de nasıl kullanacağımı anlatabilir misiniz?

heartsmagic

Ben de şunu göstereyim:
http://www.icewalkers.com/Linux/Software/Multimedia/Audio/Encoders/Decoders/1540/

Aralarından zamanında Grip'i kullanmıştım. Sanırım kullanımı kolaydı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SuiCiDeR

We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

heartsmagic

Resmi gönderdiğin yerde forumlar için URL verilir onları kullanabilirsin. Şimdilik ben düzeltiyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SuiCiDeR

anladım..

dikkat etmemişim alttaki linklere;D
We BuLT THiS WoRLD...

ReVoLuTion!!!

egitimist

Ses Cd'si aktarıcısı (Sound Juicer) adlı yazılımı kullanarak direkt cd'den çevirme yapabilirsin. Bu uygulama ubuntuda varsayılan olarak geliyor. İster ogg ister mp3 olarak çevir, hem de hızlı. Uygulamalar-> Ses ve Video -> Ses Cd'si Aktarıcısı yolunu takibederek çalıştırıyoruz. Cd'yi kendiliğinden algılıyor. Varsayılan çıkış formatı ogg. Edit->Preferensces-> Format başlığından istediğin formatı seçebilirsin. Kolay gelsin.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: egitimist - 11 Haziran 2008 - 22:55:35
Ses Cd'si aktarıcısı (Sound Juicer) adlı yazılımı kullanarak direkt cd'den çevirme yapabilirsin. Bu uygulama ubuntuda varsayılan olarak geliyor. İster ogg ister mp3 olarak çevir, hem de hızlı. Uygulamalar-> Ses ve Video -> Ses Cd'si Aktarıcısı yolunu takibederek çalıştırıyoruz. Cd'yi kendiliğinden algılıyor. Varsayılan çıkış formatı ogg. Edit->Preferensces-> Format başlığından istediğin formatı seçebilirsin. Kolay gelsin.

Teşekkürler hocam, sağol işe yaradı bu yöntem
Evet çok kolay hızlı ve süper bir yöntem, Ubuntu'da keşfedilecek bir sürü şey demek ki, bunu bir kez daha görmüş bulunuyorum. Yaşasın açık kaynak, yaşasın linux :)

erginemr

MP3 desteği için Audacity'de "libmp3lame0", SoundConverter'da "gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse" paketlerinin kurulması gerekiyordu. Bu iki paketten biri olabilir.

kaansef

# 28065

GNUbuntu

Önce Saygı...

erginemr

Güle güle kullan @BayboraKaan.  8)

Başlığı tekrar kilitliyorum.