Flash sorunu

Başlatan Chantre, 25 Mart 2010 - 15:20:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Chantre

Merhaba,
Ubuntu 9.10 kullanıyorum. darkorbit diye bir oyun oynuyorum. flash oyun açıldığında görüntü gidip gidip geliyor. Ubuntu'da oynayamıyorum. Flash player'ı güncelledim. Ne yapabilirim acaba?
When you play the game of thrones, you win or you die!

ironic

Oyunu tam ekran mı oynuyorsun ? Ayrıca Compiz açık mı?

Chantre

Yok. tam ekran oynamıyorum. Compiz'i kapattım hala aynı.

Alquimista

64 bit Ubuntu'da bahsettiğin gibi flash oyunlar oynarken ve video izlerken tam ekran sorunu ve bazı flash butonların çalışmama sorunu yaşıyordum. Daha sonra [Nasıl] Ubuntu 9.10 Karmic Koala altında elle 64 bit Flash kurulumu başlığındaki anlatım ile 64 bit flash kurdum ve bu sorunlarım düzeldi. 64 bit Ubuntu kullanıyorsanız belki size de yardımcı olabilir.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Chantre

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 25 Mart 2010 - 16:51:51
64 bit Ubuntu'da bahsettiğin gibi flash oyunlar oynarken ve video izlerken tam ekran sorunu ve bazı flash butonların çalışmama sorunu yaşıyordum. Daha sonra [Nasıl] Ubuntu 9.10 Karmic Koala altında elle 64 bit Flash kurulumu başlığındaki anlatım ile 64 bit flash kurdum ve bu sorunlarım düzeldi. 64 bit Ubuntu kullanıyorsanız belki size de yardımcı olabilir.

malesef 32 bit kullanıyorum.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ironic - 25 Mart 2010 - 16:55:53
10.1 flaş beta ile dene bir de .

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,17322.msg209622.html#msg209622
@ironic bu ekran kartı hızlandırmasını kullanan flash değil mi? Bir de 64 biti var mı bunun?

ironic

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 25 Mart 2010 - 18:00:50
Alıntı yapılan: ironic - 25 Mart 2010 - 16:55:53
10.1 flaş beta ile dene bir de .

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,17322.msg209622.html#msg209622
@ironic bu ekran kartı hızlandırmasını kullanan flash değil mi? Bir de 64 biti var mı bunun?

Evet o flaşmış ama  hızlandırma desteği Windows içinmiş. 64 bit için ayrı bir sürüm göremedim.

http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html

Chantre

10.1 de olmadı malesef sorun aynen devam ediyor

heartsmagic

Grafik kartın ATI mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Chantre

Alıntı yapılan: heartsmagic - 26 Mart 2010 - 13:04:53
Grafik kartın ATI mi?

Evet malesef. ATI Mobile Raehon 4570

heartsmagic

Hani ATI bölümümüzde öneri olarak açılmış bir başlık var, bazı yama paketleri içeren. Kartın için uygunmu diye bir bakabilirsin.

Chantre

Göremedim malasef. 10.04 yükledim bugün hala aynı sorun devam ediyor. İlginç bir nokta visual effects'i kapattığımda ekranın gidip gelmesi arttı. Normal'e getirdiğimde biraz daha az oluyor.

10.04'le birlikte artık Ubuntu'da daha fazla zaman geçirmek istiyorum ama şu soruna bir türlü çare bulamadım :s

heartsmagic

Chantre

şu an 10.04 kullanıyorum. başlığın başında verilen dosyalar karmic için sanırım. Bir de benim ekran kartım Radeon serisi. Birisine "@syamak, senin kartın Radeon serisi. Başlık açıkçası HD serisi veriyor bu tavsiyeyi. " denmiş.

heartsmagic

Karmic için denmiş mi? Denmişse bile sen takılma ona. Başlığın sonlarına doğru bakarsan Lucid üzerinde de kullanan var o depoları.

serkantokmak

Benim sorunum da buna benzer olduğu için bu başlığa yazmak uygun geldi.
Benim  flash videolarım tam ekan olmuyor. Tam açılacakken birden bire eski haline dönüyor.   
Bunu  nasıl çözebilirim?

bytan

Bu başlıktaki soruların ve önerilerin sendeki durumu nedir?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

serkantokmak

esasında benim sorunum yoktu bundan bir kaç hafta  önceye kadar ...  windowsa veda edip ubuntuyu kurdum ...  uzun yıllarda kullananacağım... fakat son güncelleme sonrasında bilgisayarı  açarken  ubuntu açılmadan  kurtarma kipleri ve  üç tane ayrı sürüm "generic " olarak seçim yapmamı  istiyor.  bunlardan en üsttekini seçtiğim zaman tam ekran yapmıyor.  fakat ikinci generic'i seçtiğim zaman eski ekran ayarlarına geçiyor bu kez tam ekran görebiliyorum. ancak  siteyi simge durumuna  küçülttüğümde masaüstüne atıyor.