Amarok 2.X'de akıllı çalma listesi oluşturmak.

Başlatan xwes, 22 Mart 2010 - 19:56:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xwes

Bildiğiniz gibi amarok bir süre önce 2.x serisine geçti ve her geçen gün eski sürümün özellikleri ve başka yeni özellikler ekleniyor bu serinin sürümlerine. Ancak ben hala amarokun bu yeni serisindeki akıllı çalma listesi mantığını kavrayamadım. Sol tarafta parça listeleri'ne, oradan da Değişken Parça Listeleri'ne giriyorum. Burada yeni liste oluşturmak için 3 seçenek var: Uygunluk Temelli, Özel Çapraz ve Belirsizlik Temelli.
Şimdi ben sadece 'tarz'ı turkçe_rock olan şarkıları içeren otomatik bir liste yapmak istiyorum. Bunun için  Uygunluk Temelli seçeğine tıklıyorum, Burada eşle yazan yerden tarzı turkçe_rock olarak seçiyorum ve Oranlama değerini %100 yapıyorum ve çalma listesini kaydediyorum. Ancak ne yazık ki yan taraftaki listede hiçbir değişiklik olmuyor. Bu nedenle mecburen yukarıda yanında zar resmi olan 'açık' seçeneğini işaretliyor ve yeniden yerleştir'e tıklıyorum. İşte şimdi şarkı listesi yenileniyor ancak istediğim gibi değil. evet gerçekten de tarzı turkçe_rock olan bazı şarkılar getiriyor ancak tarzı bu olmayanlar da var. Üstelik ben bu "Yeniden Yerleştir" butonuna her bastığımda listede sondan bazı şarkılar gidiyor ve yeni şarkılar geliyor, ama listenin bazşındakileri genelde bir şey olmuyor.
Oranlama oranını %0 yaptığımda da aynı sonuç.
Kafam acayip karışık ve bu işten hiçbir şey anlamadım. Daha önce de defalarca kafa yormuştum ama sinirlenip bırakmıştım. Şimdi yine yapamayınca forumda sormanın vaktinin geldiğine karar verdim :)
Ayrıca bir de yukarıda "Önceki" ve "Sonraki" olarak iki değer daha var, bunlar ne işe yarıyor onu da tam analayamadım.
Şimdi var mı allah aşkına bu işin mantığını anlayan?