linux için mouse

Başlatan Tuxie, 20 Mart 2010 - 20:23:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuxie

arkadaşlar laptopuma kablosuz mouse almak istiyorum rf sinyali kullananlardan satıcıya sordum linux  ile kullanılırmı diye bişey bilmiyormuş kullananınız varmıdır acaba almalıyım sizce?bir sorun çıkarmı? ???

huseyin.tekinay

Aşağı yukarı her mouse sorunsuz çalışır.
Kullanmakta olduğum A4Tech X7xx serisi mouselar çok kaliteli ürünler. Günlük kullanımda en ufak bir sorunu yok. Fakat Urban teror vb. bazı 3D oyunlarda bilinen bir "sıçrama" problemi var. Şimdilik çözüme ulaşamadım.
Bu nedenle önermiyorum.
Sen dünümüz, bugünümüz, yarınımızsın,
en büyük ustalığımız,
en ince hünerimizsin.
Sen aklımız, yüreğimiz ve yumruğumuzsun.  N.Hikmet

heartsmagic

@huseyin.tekinay, sanki biz o sıçrama problemini bir başlıkta çözmüştük?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

huseyin.tekinay

selam,

başka bir arkadaşın mesajında çözmüş olabilirsiniz.
forumda benim gözüme çarpan bir çözüm yok (kaçırmış olabilirim). bir süre oyun oynamam diyerek sorunu kendi adıma askıya almıştım.
Şu anda da 10.04'e upgrade yaptığım için farklı grafik sorunları ile karşı karşıyayım.
Çözünce mouse olayına terkrar bakarım.
Sen dünümüz, bugünümüz, yarınımızsın,
en büyük ustalığımız,
en ince hünerimizsin.
Sen aklımız, yüreğimiz ve yumruğumuzsun.  N.Hikmet

heartsmagic

Benim hatırladığım başlık şuymuş:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,13334.0.html
Sıçrama değil de, sağ alt köşeye sabitlenme sorunuymuş. Gerçi oradaki fare de A4 X7.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

techworld

ben daha geçen gün logitech kablosuz mouse ve klavye aldım sorunsuz çalışıyor.(mx3200 setti.)Sanada eger mouse alcaksan logitech markayı tavsiye edebilirim.hem joystickini hem klavye mouseunu 0 ugraşla kullanabiliyorum.gerçi logitechin linuxa destek vermeyi reddettigi konusunda birçok kişi şikayetçiymiş ama...

keyvani

Microsoft Bluetooth Mouse kullanıyorum, herhangi bir sorun yok, yalnız bluetooth sterio kulaklıkla aynı anda kullanılırsa ikisinden biri sorun veriyor, bunu çözmenin bir yolu var mı?