Flaşlı sayfalarda donma

Başlatan omerismail, 20 Mart 2010 - 19:27:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

arkadaşlar www.internethaber.com sayfasına girdiğim zaman hararet 71 dereceye çıkıyor ve donarak gri renge bürünüyor. o sayfadan ubuntu-tr.net sayfasına geçtiğimde önce 68 dereceye sonra 58 dereceye iniyor. acaba sebebi nedir
selamlar

ironic

Flaşdan kaynaklanıyor. Adblock plus, noscript, flashblock gibi reklam engelleyici eklentiler kullanarak flaşları engelleyebilirsin.

eribol

Hayır bu sorun siteye has bir sorun. Evet flashların etkisi olabilir ama sanırım sadece o değil. Daha fazla flash içeren siteler biliyorum donuyorlar ama kısa süre sonra normale dönüyorlar. Fakat bu site açıldıktan yaklaşık 1 dakika sonra donup kalıyor ancak firefoxu yoketmek çözüm oluyor. Bende sebebini bilmiyorum. Artı önceki sürümlerde yoktu bu durum.

ironic

Site takip ettiğim bir site değil. Chromium (flashblock etkin ) ve Firefox (eklentisiz) ile bir süre denedim. İşlemci kullanımı oldukça yükseliyor. Herhangi bir kilitlenme olmadı bende. Site tasarım işlerinden anlamam ama sorun bence de sadece flaş değil.

ırmak

Adres Midori ile sorunsuz çalışıyor.
Japon çekirdeği farkı:)

Hatti

Bende de donma olmadı (Firefox+ABP). Ama işlemciyi sömürdü resmen.

eribol

Sorunu sanırım anladım. Evet donma olmuyor ama aşağıya doğru gittiğinizde birdenbire inanılmaz bir işlemci yükü ortaya çıkıyor. Özellikle Çok Okunanlar menüsüne gelince. Bu bana css veya javascript gibi birşeyin sebep olduğunu düşündürtüyor ama o kadar anlamam bu işlerden. Flash olsa hepsi deaktif neredeyse ve olanlarda genelde üst kısımda.

omerismail

ABP yükledim yine fayda etmedi. flash tek sebep olmaması gerektiği kanısındayım bende.. sadece o sayfada yapıyor. mynet, spox, haber7 gibi flash isteyen sayfalarda yapmıyor. o sayfaya gelince 48 olan hararet çok kısa zamanda 71 oluyor. ve sayfa 5-6 saniyede bir donup kalıyor tekrar düzeliyor tekrar donuyor.
selamlar

hitokiri

Eknleti adı NoScript >> https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/722
Ubuntu yazılım merkezinde de var kendileri :)
Siteye girdim bende sorun olmadı ama flashblock tandır dedim flash'a izin ver dediğimde yarısı engelliydi hâlâ flashların bi dünya bağlantıya ulaşıyorsun siteye gidince :)
Engelle gitsin bana kalırsa :)
Kolay gelsin ..