Ayarlari Kaydedemiyorum

Başlatan sonkral45, 16 Mart 2010 - 17:23:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sonkral45

Arkadaşlar ubuntunun acemisiyim usbden çalışan ubuntu 9.10 kurdum açılış sorun yok çok güzel çalışıyor sorun kapattığım zaman kapanmıyor siyah ekranda kalıyor. Tekrar açtığımda yaptığım hiç bir değişiklik kaydedilmiyor bu sorunu çözen varmı cevap bulamadım yardım ederseniz sevinrim

hitokiri

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16751.msg202872.html#msg202872
Konular birbirine benziyor sen nasıl yapmıştın kurulumu flasha ?
Eğer alan ayırmadıysan ayarların kayıt edilmemesi normal :)
Ayrıca bu bölümü incelmenizinde faydası olucaktır lütfen mesaj başlıklarını tamamen büyük harfle yazmıyalım :)
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/board,142.0.html

sonkral45

evet aynı sekilde u3 sistemli usbye bootin ile iso dosyasını attım 16 gb sandisk u3 sistemli ama anlatılan yapılma aşamasını anlamadım nasıl ayırıcam veya sistem üzerinden buraya kaydetmesini sağlayamazmıyım

hitokiri

Bana kalırsa elinde canlı cd varsa eğer ;
direk kurulum ekranından elle düzenlemeye geçip ,
flasha kurulum yapman olur yeterli alanında var daha rahat olur , zaten başka yöntemlere bende pek hakim değilim ilgili arkdaşaları beklemekten başka bir şey yapamayız şimdilik :)
Başlık için teşekkürler , kolay gelsin :)

sonkral45

yanımda taşımak için yaptım herşey çok güzel çalışıyor ama hep başa dönüyor ilgilendiğin için teşekkürler

eribol

Usb ile yapılan değişiklikler diske kaydedilmiyor zaten(en azından ubuntu bu şekilde). Bu tür iso diskleri ubuntu kurulum için kullanır, her yerde açıp kullanabilirsiniz ancak değişiklik yapamazsınız.

hitokiri

Alıntı yapılan: eribol - 17 Mart 2010 - 12:52:48
Usb ile yapılan değişiklikler diske kaydedilmiyor zaten(en azından ubuntu bu şekilde). Bu tür iso diskleri ubuntu kurulum için kullanır, her yerde açıp kullanabilirsiniz ancak değişiklik yapamazsınız.
@eribol kahve lazım mı :)
Seni test etmeye davet ediyorum ki , ayarlar kayıt edilir :)

sonkral45

Alıntı yapılan: hitokiri - 17 Mart 2010 - 13:02:23
Alıntı yapılan: eribol - 17 Mart 2010 - 12:52:48
@eribol kahve lazım mı :)
Seni test etmeye davet ediyorum ki , ayarlar kayıt edilir :)

Hitokiri arkadaş nasıl yapılıyor yol gösteremezmisin sistem üzerinden usbye kurdum ama bu seferde çok ağırlaştı usbde yapılan ayarları nasıl kaydedebilirim. kaydediliyor demişsin.

hitokiri

sistem üzerinden nasıl kurdun ubuntu üzerinden mi ?

sonkral45

flashtan sistem çalışırken diğer flasha kurdum ama baska bir bilgisayarda çalıştırma fırsatım olmadı sistem türkçe oldu ama çok ağırlaştı. diğer sistem iso çok hızlı kararlı çalışıyordu oda kaydedemiyordun. nasıl olacak bir belgede bulamadım çözdüm diyen arkadaşada yazdım oda cevap vermedi

hitokiri

Madem ubuntu üzerinden başka bi flash a kurabiliyorsun şöyle yapabilirsin sistem >> yönetim >> usb bağlangıç diski oluşturucu iso veya cd kalıp olarak usb yi de gösterdikten sonra resimdeki gibi kendi istediğin kadar alan ayır , ayırdığın alan içine  ayarların kayıt edilir ,
Veya madem başka bi flash var flashtan ubunutuyu kur tercihini kullan ve kurulum adımlarını uygula disk alanı seçmek gerektiğinde disk alanlarını elle belirleyi seç ve usb hdd yi biçimlendir ve kurulumu yap ..