[Duyuru] Ubuntu Wiki Gönüllülerini Bekliyor

Başlatan özgürubuntu, 13 Mart 2010 - 19:12:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Ubuntu Wiki'de üyelerinin büyük çoğunluğu (hem normal yetkiye sahip üyeler hem de hizmetli yetkisine sahip Wiki Tayfası üyeleri) çeşitli sebeplerle katkı sunamıyorlar. Tayfa üyelerinin bazıları görevi bıraktı ve yetkileri alındı. Bu sebeple Wiki'ye "yeteneği ve isteği kadar" katkı sunmak isteyen, bakım gerektiren maddeleri elden geçirerek düzenleyecek, mevcut maddeleri geliştirecek, forumu, Ubuntu ile ilgili gelişmeleri izleyebilecek, yeni sürümün çıkması ile güncellenmesi gereken başlıkları belirleyip güncelleyecek, çalışkan Viki takım arkadaşları arıyoruz.

Vikiye katkıda bulunabilmek için hesap açarak üye olmanız yeterlidir. Üye olan her kullanıcı vikideki mevcut sayfaları düzenleme, değiştirme, yeni madde ekleme gibi işlemleri yapma yetkisine sahip olur.
Normal yetkilere sahip katkıcıların yanı sıra hizmetli yetkisine sahip deneyimli Wiki Tayfası üyelerine de ihtiyacımız var. Viki kullanımı konusunda siz de belli bir deneyime sahipseniz bu adresteki bilgileri doldurup Tayfa üyeliği (hizmetli yetkisi) başvurusunda bulunabilirsiniz.

Teşekkürler.

heartsmagic

Wiki bir platformun -hele hele bu platform Linux ağırlıklı ise- olmazsa olmazlarındandır. Derli toplu çok güzel bir kaynaktır. Vakti olan arkadaşların katkı yapması bizleri de sevindirir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

vakti olmayanlarda yapsın. mesela benim yok.
Chmod bizim işimiz.

hitokiri

ubuntuki lilith

Hitokiri, hoşgeldin wikiye. Çok iyi bir gelişme oldu bu, başarılar dilerim.

hitokiri

Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 14 Mart 2010 - 16:26:19
Hitokiri, hoşgeldin wikiye. Çok iyi bir gelişme oldu bu, başarılar dilerim.
Teşekkür ederim :)

sema

Alıntı yapılan: hitokiri - 13 Mart 2010 - 20:19:24
Tamam ben varım :)
Çok iyi bir gelişme olduğu konusunda hemfikirim. Hayırlı olsun, ben de çok sevindim. Umarım destek daha da artar Wiki'ye.
susema

eribol

Çeviri Grubuna dilim, Dergi Grubuna bilgim yetmiyor. Bakalım wikiden aldım bir hesap ama ne yazacağımı bilmiyorum. İşin doğrusu wikide ne var ne çok, kim eksik kim fazla onu da bilmiyorum. Şöyle wikiye eklenecekler listesi olsa güzel olur bence.

hitokiri

@eribol ;
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5/Ortak_%C3%87al%C4%B1%C5%9Fma
Bir şeyler yazıyor burda aslında :D
Alıntı yapılan: semagkyz - 15 Mart 2010 - 23:03:17
Alıntı yapılan: hitokiri - 13 Mart 2010 - 20:19:24
Tamam ben varım :)
Çok iyi bir gelişme olduğu konusunda hemfikirim. Hayırlı olsun, ben de çok sevindim. Umarım destek daha da artar Wiki'ye.
Teşekkür ederim @semagkyz  umarım destek artar :)

sema

Alıntı yapılan: eribol - 15 Mart 2010 - 23:11:43
Çeviri Grubuna dilim, Dergi Grubuna bilgim yetmiyor.
:D Ben de yapacaktım zamanında, niyetliydim sonra zor mor dediler, korkuttular hiç bakmıyorum o taraflara :) İşin şaka tarafı şimdilik dergi bir hayli zamanımı alıyor ama Wiki için verdiğim söz de hep aklımda..
susema

canosayan

Wikiye bu topluluğa geldiğim gün katılmıştım. Ne günlerdi.
Chmod bizim işimiz.

eribol

Alıntı yapılan: canosayan - 16 Mart 2010 - 23:42:00
Ben 9 ay önce foruma üye oldum yaklaşık 6 ay sonra ilk mesajımı attım(@heartsmag'i görmeseydim o mesajı da atamazdım herhalde). Net üzerinde asosyal bir tipim. İnsanları, ortamı tanıyıp ona göre hareket etmek adetim olmuş. Emin adımlarla ilerlemeye çalışıyoruz :).

Bu arada lafı geçmişken, bonservisim elimde :D.

ırmak

Alıntı yapılan: eribol - 15 Mart 2010 - 23:11:43
Çeviri Grubuna dilim, Dergi Grubuna bilgim yetmiyor. Bakalım wikiden aldım bir hesap ama ne yazacağımı bilmiyorum. İşin doğrusu wikide ne var ne çok, kim eksik kim fazla onu da bilmiyorum. Şöyle wikiye eklenecekler listesi olsa güzel olur bence.

Bizde
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/%C3%96zel:%C4%B0stenenSayfalar
böyle bir şey var, ilginizi çekerse:)

canosayan

Alıntı yapılan: eribol - 16 Mart 2010 - 23:51:14
Alıntı yapılan: canosayan - 16 Mart 2010 - 23:42:00
Ben 9 ay önce foruma üye oldum yaklaşık 6 ay sonra ilk mesajımı attım(@heartsmag'i görmeseydim o mesajı da atamazdım herhalde). Net üzerinde asosyal bir tipim. İnsanları, ortamı tanıyıp ona göre hareket etmek adetim olmuş. Emin adımlarla ilerlemeye çalışıyoruz :).

Bu arada lafı geçmişken, bonservisim elimde :D.

hım. valla ben ubntuya kesin dönüş yaptım foruma üye oldu. wikiye katıldım. proje sorumlusu oldum. falan filan. çıraklıktan geliyor benimkisi.
Chmod bizim işimiz.

eribol

@ırmak, güzel şeyler var. Birkaçı bakınırım(except oyunlar).

ırmak

Wiki Tayfası bir kaç çaylak tayfa başvurusuyla birlikte kalabalıklaştı.
Ama hala katılıma ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.
İlgilenenler varsa başvuru sayfasından tayfa ile irtibata geçebilirler.

kaansef

Bende wikiye destek olmak isterim.Fazla bir bilgim yok ama yinede bişeyler yapabiliyorum.Komutları fln biliyorum sayılır.Benide alabilirmisiniz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mayıs 2010 - 21:06:32

3 Hafta sonra okullar bitiyo bizim.Dersler olmayınca hergün en az 2 saat girebilirim ubuntu-tr'ye.Zaman problem değil.
# 28065

ırmak

Alıntı yapılan: kaansef - 16 Mayıs 2010 - 21:05:44
Bende wikiye destek olmak isterim.Fazla bir bilgim yok ama yinede bişeyler yapabiliyorum.Komutları fln biliyorum sayılır.Benide alabilirmisiniz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mayıs 2010 - 21:06:32

3 Hafta sonra okullar bitiyo bizim.Dersler olmayınca hergün en az 2 saat girebilirim ubuntu-tr'ye.Zaman problem değil.

Neden olmasın?:)
Başvurular tüm tayfa üyelerinin haberdar olabilmesi için
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Bizimle_%C3%87al%C4%B1%C5%9Fmak_%C4%B0ster_Misiniz%3F
adresindeki formatta mail yoluyla yapılıyor.
Başvurunuz tarafımıza ulaştığında değerlendirilecektir.

kaansef

# 28065

ırmak

Alıntı yapılan: kaansef - 16 Mayıs 2010 - 21:23:23
Teşekkür ederim @ırmak.

Ben teşekkür ederim.
Sıkça sorulan sorulara derli toplu bir yanıt verebilmek amacıyla yeni bir sayfa hazırladım.
Sorulara yanıt olur umarım:)
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7in_Wiki

kaansef

# 28065

heartsmagic

such

Aslında tayfaya neden katılmalısınız, katılırsanız ne olur katılmazsanız ne olur, katılmadan yardım edebilirmisiniz ederseniz nasıl gibi şeyleri biraz netleştirmek gerekiyor bence. Çünkü tayfaya katılmadan da wikiye bir şeyler yazmak mümkün. Ve herkesin kendisine göre bir düzeni bir yaşam şekli var ve her şey gönüllülük üzerine kurulu. Bu yüzden bunlar bence netleştirilmeli.

heartsmagic

Sade bir özet geçeyim. Tayfaya katılım sadece Wiki namına daha "organize" işe yapmaya fayda sağlar, bunun ötesinde Wiki doğası itibariyle zaten tayfa, ekip gerektirmeyen bir ortamdır. Bu nedenle asıl destek tayfadan çok kendisine gerekmekte. Tayfaya girecek arkadaşlar için söylediğim şeyin haricinde hiçbir farklılık olmayacaktır.

ssaraloglu

ben katkıda bulunmak isterim ama bilgi birikimim buna yetmez diye düşünüyorum.