[Çözüldü] Rhythmbox 0.12.7 donuyor

Başlatan if, 11 Mart 2010 - 18:14:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

Merhaba arkadaşlar,

Sinaptik paket yöneticisinden Rhythmbox'ı yükselttim. Açtım ve Last.fm bağlantısına tıkladım. Program bir süre yanıt vermedi ve ardından karardı. Programı öldürerekten kapatabildim. Bir süre bekledim tekrar açtım. Radyolar bağlantısına tıkladım ve yine program dondu. Kendi donmakla kalmadı bilgisayarı da çok zorladı. Sinaptikten programı kaldırdım, bilgisayarı yeniden başlattım ve programı Program Ekle/Kaldır'dan tekrar kurudum. Deneme amaçlı bir parça çaldım ve sorun çıkmadı. Programı kapattım ve tekrar açtım. Yine sol konsoldaki bağlantılardan birine tıklatınca veya yeni bir parça ekleyince donuyor.

ironic

rm -r  ~/.cache/rhythmbox ~/.gconf/apps/rhythmbox  ~/.gnome2/accels/rhythmbox ~/.local/share/rhythmbox

komutunu verdikten sonra Rhythmbox açıksa kapatıp, yeniden başlatın.

if

Alıntı yapılan: ironic - 11 Mart 2010 - 18:30:46
rm -r  ~/.cache/rhythmbox ~/.gconf/apps/rhythmbox  ~/.gnome2/accels/rhythmbox ~/.local/share/rhythmbox

komutunu verdikten sonra Rhythmbox açıksa kapatıp, yeniden başlatın.

Komutu verdim fakat sorun hala devam ediyor.

Bunun yanı sıra eklemek istediğim bir bilgi daha var ki size yardımcı olablir. Aynı şekilde vlc player'ı da sinaptikten yükselttim ve vlc player'da yürüttüğüm herhangi bir videonun sesi bozuk, cızırtılı, kopuk kopuk geliyor.

hitokiri

.17 li generic güncellemesinden sonra bende o kapanma durumu düzelmişti
yeniden kurunca sende bir dene istersen ;
sudo aptitude remove rhythmbox
sudo apt-get install rhythmbox

Sorunun devam etme ihtimali de mevcut tabii 9.10 da ne hikmetse pek performanslı değil rhythmbox ve vlc ,
Kolay gelsin ..

if

Alıntı yapılan: hitokiri - 11 Mart 2010 - 19:03:44
.17 li generic güncellemesinden sonra bende o kapanma durumu düzelmişti
yeniden kurunca sende bir dene istersen ;
sudo aptitude remove rhythmbox
sudo apt-get install rhythmbox

Sorunun devam etme ihtimali de mevcut tabii 9.10 da ne hikmetse pek performanslı değil rhythmbox ve vlc ,
Kolay gelsin ..

Teşekkür ederim, bu şekilde sorun giderildi. Yalnız eski performansı yok. Terminal yüklemekle Program Ekle/Kaldır dan yüklemek arasında ne gibi bir fark var ki sorunu çömüş oldu terminaldan yüklemek.

Aynı şekilde vlc player sorununu da halletmiş oldum.

hitokiri

Aslında hiç bi farkı farkı aptitudeyle kaldırdığında tamamen kaldırıyor sistem
Synaptic 'te de bu tamamen kaldırma işlemi mevcut ama gözden kaçıyor ,
Ama esas fark fark işler biraz karıştığında çıkıyor aptitude çözüm üretebiliyor sonuçta yani sonuç ;
Komut satırı güzledir :)

GNUbuntu

Denemek için, biraz önce http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=16912.0 deki yazılanları uyguladım. Rhythmbox'u 0.12.7 sürüme yükselttim. Şimdilik bir sorun görünmüyor. Ubuntu 9.10 karmic.
Önce Saygı...

hitokiri

Rhythmbox'taki ses kontrolünü test et şarkı çalarken ani sesi alçaltıp yükselt çökmüyorsa kapanmıyorsa sorun yok demektir :D

if

Alıntı yapılan: hitokiri - 11 Mart 2010 - 20:07:18
Aslında hiç bi farkı farkı aptitudeyle kaldırdığında tamamen kaldırıyor sistem
Synaptic 'te de bu tamamen kaldırma işlemi mevcut ama gözden kaçıyor ,
Ama esas fark fark işler biraz karıştığında çıkıyor aptitude çözüm üretebiliyor sonuçta yani sonuç ;
Komut satırı güzledir :)

Evet, komut satırıyla çalışmaya alışacağım inşallah. Aslında konuyu açmadan önce komutlara baktım benim yapabileceğim bir şey var mı diye; lakin mantıklı bir şey bulamamıştım:)

Teşekkür ederim yardım için.