Türkçe Thunderbird'de Gmail Seçeneği Yok

Başlatan XRumer, 09 Mart 2010 - 12:53:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Depodan Mozilla Thunderbird 2'yi kurduğum zaman hesap ekle seçeneklerinde Gmail de dahil olmak üzere 5 seçenek var ama Türkçeleştirme paketini synapticten kurduğum zaman Gmail seçeneği kalkıyor ve seçenek sayısı dörde düşüyor. Yardım edebilir misiniz?

ironic

Bir süredir Thunderbird kullanmıyorum.  İngilizce Thunderbird' de de Gmail seçeneği yoktu diye hatırlıyorum.

Thunderbird dil paketini kaldırıp , güncel TR dil paketi eklentisiyle dene bir de.

ftp://ftp.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/2.0.0.23/linux-i686/xpi/tr.xpi

Adrese sağ tıklayıp farklı kaydet ile eklentiyi indir. Thunderbird eklenti penceresi, dil sekmesi bölümünden kur düğmesine basıp TR dil paketi eklentisinin konumunu göstererek   yükle.  Eğer başka dil paketleri listede varsa hepsini etkisizleştir. TB' yi yeniden başlatıp tekrar dene.

XRumer

Çözümünüzü uyguladım ama işe yaramadı.

erginemr

GMail hem POP3 hem de IMAP desteği veriyor. GMail web arayüzünden yardım seçeneklerine tıklarsanız, ilgili parametreleri girerek Thunderbird'ü kolayca yapılandırabilirsiniz:

GMail POP3 İçin:
http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=86399
http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=86400

GMail IMAP İçin:
https://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=tr&answer=77662

XRumer

Evet o yolla da yapmak mümkün ama pratik çözümünün de her zaman hazır bulunmasını isterim. Bu sorunu da çözmek istiyorum.

ironic

Thunderbird 3' e geçebilirsin. Forumda yükleme anlatımı mevcut.

XRumer

Depoda var mı, ya da depoya ekleyebilir miyim?

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Aynı sorun Thunderbird 3'te de var. Türkçe kullanıyorsak bu sorun hep var. zaten o yüzden Thunderbird 2 kullanmayı denemiştim.

ironic

Thunderbird 3' te Yeni hesap oluştur' dan  Gmail hesabımı girdiğimde bir sonraki bölümde otomatik ayarları ekrana getiriyor. Eskisi gibi bir Gmail sekmesi mevcut değil. Sistemim Türkçe olmadığı için aradaki farka bakamıyorum. Türkçe TB 3' te Gmail ayarları otomatik çıkmıyor mu ?

eribol

Önce gmail'i yapılandırıp sonra dil paketini kursak olmaz mı? İkiside aynı kapıya aynı zahmet ve uğraşla çıkıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Mart 2010 - 12:49:13

Alıntı yapılan: ironic - 10 Mart 2010 - 11:54:31
Thunderbird 3' te Yeni hesap oluştur' dan  Gmail hesabımı girdiğimde bir sonraki bölümde otomatik ayarları ekrana getiriyor. Eskisi gibi bir Gmail sekmesi mevcut değil. Sistemim Türkçe olmadığı için aradaki farka bakamıyorum. Türkçe TB 3' te Gmail ayarları otomatik çıkmıyor mu ?
Ben kontrol ettim. Çok güzel çalışıyor ve çok rahatmış ayrıca. Dil paketini önce yükledim, sonra çalıştırdım. Bana adımı soyadımı ve şifremi sordu. Bende bu bilgileri girdim, başka hiçbir ayara gerek kalmadı bütün ayarlamaları otomatik yaptı.