[Çözüldü] Ubuntu yazlım merkezi yazılımı kurmuyor ve paket yöneticisi sorunu

Başlatan nevmeram, 06 Mart 2010 - 09:56:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nevmeram

Merhabalar;

Netbook'uma  Ubuntu Netbook Remix kurmuştum. Bir süre sorunsuz bir şekilde kullandıktan sonra geçenlerde yazılım merkezinden RAR dosyalarını açabileceğim bir yazılım kurmak istedim. Ancak "KUR" tuşuna bastıktan sonra "Waiting for other software managers to quit" yazıyor ve yükleme ilerlemiyor. Synaptic Paket Yöneticisine girmek için tıkladığım da ise

"E: dpkg kesilmiş, sorunu çözmek için 'sudo dpkg --configure -a' komutunu elle çalıştırmalısınız.
E: _cache->open() failed, please report."

diye bir uyarı yazısı çıkarıyor ve paket yöneticisini açmıyor. Bu sorun neden kaynaklıdır? ve çözümü konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim. Linux konusunda pek bir bilgim yok. Son derece acemiyim. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

erginemr

ironic

nevmeram

Bir süredir hatta uzun süredir nete giremediğimden okuldaki derslerin yoğunluğundan dolayı çok geç cevap verdim. Lütfen kusura bakmayın çok özür dilerim. Evet sorunum çözüldü.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bir süredir fazlasıyla kurcaladım ubuntuyu ve gerçekten çok memnunum. Windows tam bir işkence. Gönül ister ki kendi masaüstü bilgisayarımda da kullanayım ama maalesef oyunlar ve bazı programlar açısından windows'a mecburuz. 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Mart 2010 - 22:40:47

Sadece bugünlerde ihtiyacım olduğundan bir soruna rastladım. USB kart okuyucusu çalışmıyor ubuntuda. Ve bir de touchpadin bazı klasik özellikleri dışında sahip olduğu özellikler (büyütme, küçültme, aşağı yukarı hareket gibi) çalışmıyor. Touchpad önemli değil de kart okuyucu çalışsa güzel olurdu. Bunun bir çözümü var mı?

ironic

@nevmeram, farklı sorunları, farklı başlıklar altında tartışmaya forum düzeni adına özen göstermeye çalışıyoruz. Kartın için öncelikle forum araması, herhangi bir çözüm bulunamadığında da yeni konu açın.

Geri bildirim için teşekkürler. Konuyu kilitliyorum.