ubuntu 9.10 format aksaklıkları

Başlatan okuzster, 05 Mart 2010 - 17:33:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okuzster

bugün eve geldiğimde bilgisayar aşırı yavaş çalışıyordu, genel ayarlara artı olarak pek bir değişiklik te yapmamıştım zaten, format atmaya karar verdim ve daha önce kurduğum ubuntu cd'sinden baştan kurdum. kurarken yaptığım tek değişiklik hdd'yi iki parçaya ayırmak oldu. yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ilk değişiklik hemen duyuldui ses geliyordu. önceki yüklememde uzunca bir süre uğraşmama rağmen ses kartını tanıtamamıştım. ikinci farklılık ta hemen göze çarpıyordu, masaüstünde bir uyarı; dil paketi yüklenmesinde hata oluşmuş falan fişmekan, türkçeyi secmeme rağmen tamamen ingilizce durumda şu an. wine kurayım dedim sonra, yazılım merkezine girdim, wine'ı seçtim fakat kur butonu yok. neyse o da halledilir bir şekilde, masaüstü grafikleri gibi bir şey vardı, onda da gelişmiş görselliği seçemiyordum, şu an arkaplanı bile değiştiremiyorum, bi res atıp gelecem.

edit: hdd yanmış durumda, cd'den kullanıyorum işletim sistemini, yeni bir hdd aldığımda sorunum olursa yazarım tekrar, bu mesaj silinebilir.

heartsmagic

Geçmiş olsun. Disk belirli bir şeyden sonra mı sorun verdi yoksa baştan beri mi sorunluymuş?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ırmak

Alıntı yapılan: okuzster - 05 Mart 2010 - 17:33:20
bugün eve geldiğimde bilgisayar aşırı yavaş çalışıyordu, genel ayarlara artı olarak pek bir değişiklik te yapmamıştım zaten, format atmaya karar verdim ve daha önce kurduğum ubuntu cd'sinden baştan kurdum. kurarken yaptığım tek değişiklik hdd'yi iki parçaya ayırmak oldu. yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ilk değişiklik hemen duyuldui ses geliyordu. önceki yüklememde uzunca bir süre uğraşmama rağmen ses kartını tanıtamamıştım. ikinci farklılık ta hemen göze çarpıyordu, masaüstünde bir uyarı; dil paketi yüklenmesinde hata oluşmuş falan fişmekan, türkçeyi secmeme rağmen tamamen ingilizce durumda şu an. wine kurayım dedim sonra, yazılım merkezine girdim, wine'ı seçtim fakat kur butonu yok. neyse o da halledilir bir şekilde, masaüstü grafikleri gibi bir şey vardı, onda da gelişmiş görselliği seçemiyordum, şu an arkaplanı bile değiştiremiyorum, bi res atıp gelecem.

edit: hdd yanmış durumda, cd'den kullanıyorum işletim sistemini, yeni bir hdd aldığımda sorunum olursa yazarım tekrar, bu mesaj silinebilir.

Dil paketi internet üzerinden güncellenir. Güncellemeyi tamamlamadıysanız İngilizce olarak kalması normaldir. Masaüstü efektlerinin kullanımı için ekran kartı sürücüsünü yüklemeniz gerekir. Kur butonu yok garip bir hata, o kadar garip ki hatta Ubuntu Yazılım Merkezi'ne girin Wine yazın. Sonra çıkan sonuca 2 kez tıklayın ya da açıklamasının yanındaki ok işaretine basın, kur butonu görünecektir şeklinde bir açıklama yapma gereğini duydum:)  Ayrıca bir uygulamanın yüklenmesi için Synaptic Paket Yöneticisi'ni ve Uçbirim'i de kullanabilirsiniz.

okuzster

bir süredir hata veriyordu disk, kasayı yumruklamam sonucu işlevini tamamen kaybetti.

heartsmagic

Yeni diskinde problemler yaşamamanı diliyorum bu durumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.