birkaç temanın güzel olan parçalarını ayırmak

Başlatan bsod1, 04 Mart 2010 - 17:21:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bsod1

gnome-look dan indirdiğimiz temalar düzenlenebilir halde mi geliyorlar yoksa derlenmiş gibi bir halde mi?

bir tema görüyorum, pek çok yeri güzel fakat bir yeri hoşuma gitmiyor, bunu değiştirmenin bir yolu yok mudur? tema düzenleyicisiyle falan? yoksa bu temalar değiştirilemez şekilde mi indiriliyor gnome-look dan?

emerald kullanıyorum, aradığım şey o değil..

eribol

Normalde bütün temalarda ya simgeler vardır veya sistem renkleri sayısal olarak belirtilmiştir. Yani indirdiğiniz tema dosyalarında simgeleri başka bir simgeyle değiştirip tekrar yüklerseniz(aynı isimde olmalı) istediğiniz simge kullanılacaktır. Lakin RGB renk komutlarıyla yapılan bazı tema araçları(özellikle pencere kenarlıklarında kullanılırlar) ancak yine RGB kodlamasıyla değiştirilebilir.

ironic

Basit bir şekilde tema ayarlarından kullandığın tema seçiliyken  özelleştir düğmesine bas. Bu bölümden simge setini, renk ayarlarını ve pencere kenarları gibi temayla birlikte gelen bazı bileşenleri/ayarları değiştirebilirsin.

Tema üzerinde oynama yapmayı hiç araştırmadım ama çok da zor bir iş olduğunu düşünmüyorum.

bsod1

özelleştir seçeneği yeterli değil, daha detaya inmem gerekiyor

bakalım ubuntuforums'a yazayım birde

garafatma

Benim indirdiğim temalarda temada kullanılan malzemeler hep ayrı klasörlerdeydi, ayrılabiliyordu rahatça, inen temanın içeriğine bakmak lazım.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010