[Çözüldü] Yazışma Ekranı Kapatılması ile Pidgin Kapanıyor

Başlatan Akustik, 03 Mart 2010 - 01:04:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Akustik

Aslında internette'de araştırmama rağmen dişe dokunur bir çözüm bulamadım. Herhangi bir konuşma ekranını "esc" tuşu ya da x'e tıklayarak kapatınca (bazen) konuşma ekranı tam olarak kapanmıyor. Aşağıdaki ekran görüntüsünde göreceğiniz gibi. Konuşma penceresi aynen yerinde kalırken, ekran sadec gri kalıyor.

[IMG]http://img43.imageshack.us/img43/6799/screenshotbvr.th.png[/img]

Bu ekranı da kapatınca Pidgin (2.6.2) kendini kapatıyor. Pidgin'i terminal'den "pidgin" komutu ile çalıştırdım. Bu hataya tekrar denk geldiğimde terminal "segmentation fault" bilgisi veriyor.

hitokiri

Valla tek sorun bu ise esc tuşuyla kapatmayı pasif duruma getirmeyi deniyebilirsin tam olarak bi çözüm getiricek bi şey nedir şu an bilemiyorum bu arada ,
merhaba ,
pidginle ilgili bi çok sorun var, benim yaşadığım kendi kendine kapanması gibi, olası başka geçici bi çözüm ise pidgin ayarlarını sıfırlamak olabilir ,
Eğer sonradan olan bir durum ise ; kullanıcı dizini altındaki gizli dosyalardan
rm -rf .purple/ dizinini silerek pidginle ile ilgili ayarlarını ve pidgin önbelleğini kökten sıfırlıyabilirsin ,
Kolay gelsin

Akustik

Uzun bir süre önce böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmıştım. Şimdi sanırsam bu sorunun sebebini buldum.

Pidgin -> Tools -> Preferences - Hide New Conversations: Always seçili durumda olursa bu sorun ile karşı karşıya gelebiliyoruz. Seçeneği "Never" yaptığımızda böyle bir sorun kalmıyor. Kaynak kodu ile alakası nedir bilmiyorum ama deneysel olarak böyle bir çözüm sunabilirim.