[Çözüldü] Skype ile görüşme yapamıyorum

Başlatan istanbul, 26 Şubat 2010 - 21:21:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

istanbul

bendede lenovo SL500 var ve sorunumda var. görünürde herseyi taniyor gibi lakin skype isin icine girince herseyi iyi tanimadigi ortaya cikti.

simdi bilgisayarimda Hem pardus var hemde ubuntu var.

Pardusda skype sorunsuz ses ayarlari kismindan ayarlayabiliyorum.  Ses aygitlari icin detayli listeyi döküyor.

Ama nedense ubuntuda skypede ses ayarlairi kisminda sadece pulse var e buda mic vs calistirmiyor.

ayni bilgisayar neden pardus da düzgünde ubuntuda böyle sakat bilmiyorum.

Bende uygun sürücü aradim yok malesef ama birileri deneme sürücüsü yapmis onuda nasil kuracagim bilmiyorum. sudo make filan yaptim olmadi.

http://github.com/tetromino/lenovo-sl-laptop adresinde var nasil kurulur bilen varmi

birde buradaki adresdede birseyler anlatmislar anlamadim.

Gnomeli ubuntuyuda sevdim sirf bu yüzden pardus kullanmak zorunda kalmak istemiyorum.

lütfen yardim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Şubat 2010 - 21:29:12

sudo ile olmuyormus sudo -i ile root olup o dizinde make dedim bir sürü dosya olusturdu ama bus eferde make install yapmiyor

make: *** Hedef `install' i derlemek için  hiçbir kural yok. Durdu.

diyor nasil install yaparim.

heartsmagic

@istanbul, bu başlığı çözümler için kullanmıyoruz. İlgili bir bölümde şu ana kadar neler yaptığını ve tam olarak ne hatası aldığını aktarırsan birileri yardım etmeye çalışır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

istanbul

özür dilerim. olan konu üzerinde devam etmek istemistim.

konuyu nereye acmaliyim hangi baslik uygundur.

heartsmagic

Eğer sorun sistem genelinde bir ses sorunuysa Donanım altındaki Ses kartları, eğer sadece Skype ile sorun yaşıyorsan, Yazılım Sorunları bölümü uygun olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

Konuyu böldüm ve ilgili bölüme taşıyorum. Yeni konu açmanıza gerek yok.

Skype ile farklı bir donanımdan mı ses almak istiyorsunuz?

Tam olarak sorunun ne olduğunu açıklarsanız. Yardımcı olmaya çalışırız.

Skype yeni sürümünde ne yazık ki seçeneklerde sadece Pulse Audio bulunmaktadır.

Bilgisayarınız da dahili mikrofon bulunuyor mu? Eğer bulunuyorsa saatin yanında ki ses simgesine sağ tık>ses tercihleri>giriş Bağlayıcı da iki ayrı mikrofon olması lazım. biri harici mikrofon içindir diğeri ise dahili.

istanbul

DevilTUX arkadasimiz söyledigi yerde ben mikrofon hoparlöre ses vermesin mantigi ile oradaki kismi sessiz yapmistim o microfonu sanirim komple kapatiyormus.

dizüstü bilgisayar kullaniyorum. Hem pardus yüklü hemde ubuntu var pardusdaki skypede ses aygitlari bölümünde cok sayida aygit secenegi vardi.

ubuntuda ise sadece pulse cikiyordu burada kafam karismisti.

Hala sadece pulse var ama simdi ses gidis ve dönüs düzgün calisiyor.

tesekkür ederim.