Bütün tarayıcılar bir sitede çöküyor

Başlatan badhero, 01 Mart 2010 - 13:46:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

badhero

Namaroka, Chrome ve Opera kullanıyorum. Chatroulette.com sitesine bu tarayıcılardan hangisiyle girersem gireyim uygulama başlamıyor. Sayfayı birkaç defa yenilersem ya başlıyor ya da siyah beyaz olup "kapatmaya zorla" seçeneği çıkıyor. Uygulama başlasa bile 5 dakika bile sürmeden kendiliğinden tarayıcı donuyor. Sistem özellikleri yetersiz diyecem ama çok daha düşük donanım özelliklerine sahip Xp'de Mozilla kullanarak siteyi herhangi bir donma olmadan kullanabiliyordum. Kısacası Ubuntu üzerinden siteyi kullanamıyorum bu sorunu aşmanın bir yolu var mıdır ?

Bu arada Chatroulette.com görüntülü ve sesli konuşmayı sağlayan bir site; tarayıcı çöktüğünde kapatıyorum ama kameranın ışığı yanmaya devam ediyor yani kamera hala açık görünüyor. Sistem gözlecisine girince tarayıcı açık görünüyor ve "işlemi sonlandır" seçeneğini kullanınca kameranın ışığı kapanıyor.

Felâsife

Site nredeyse tamamen flashla hazırlanmış ama ben kilitlenme filan olmadan karşıda ki camera görüntülerini gördüm, sonrada sekmeden kapattım.

Neyse flash versiyonuza bir bakalım önce,

strings /usr/lib/opera/plugins/libflashplayer.so | grep LNX

Sonrada Opera'yı kapatıp konsoldan bu komutları döndürüp, Opera açılınca kapatın ve çıktıları buraya alalım.
Sırayla verin.

opera --full-version

opera --debugplugin
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

badhero

Opera ile sorunsuz girebiliyorum son zamanlarda. Bir süre erteleyebilirim sanırım.

Felâsife

Sorun olursa yukarıda ki komutlara büyük ihtimal çözülür, neyse "sorun yoksa elleme" düstürünu güdelim biz en iyisi  ;D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?