[Çözüldü]virtualbox ve kvm'nin birbiriyle çakışma problemi

Başlatan gelecek, 26 Şubat 2010 - 20:12:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gelecek

Öncelikle Merhaba.
Arkadaşlar ubuntu sistemime virtualbox kurdum ancak herhangibi sanal makina kurup başlattığımda şu hatayı alıyorum.
   VirtualBox can't operate in VMX root mode. Please disable the KVM kernel extension, recompile your kernel and reboot.
   VBox status code: -4011 (VERR_VMX_IN_VMX_ROOT_MODE).

Result Code:
   0×80004005
   Component:
   Console
   Interface:
   IConsole {d5a1cbda-f5d7-4824-9afe-d640c94c7dcf}

Sanırım bu kvm çekirdek modülüyle virtualbox'un çakışması nedeniyle oluyormuş. "sudo rmmod kvm_intel" komutu ile problem çözülebiliyor. Bunu şuradan öğrendim. Ancak bu komutu bilgisayarı her yeniden açtığımda tekrar tekrar girmem gerekiyor. Çünkü yine aynı hatayı alıyorum. Bunun kalıcı bir çözümünü biliyor musunuz. Bu kvm'yi nasıl kaldırabiliriz? kvm sistem için gereklimidir ne işe yarar?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Sherlock Holmes

Bum(BootUpManager) kurarak, KVM servisini devre dışı bırakabilirsiniz.
:)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Şubat 2010 - 20:27:55

Bu arada,
KVM = (Kernel-based Virtual Machine) = Çekirdek tabanlı Sanal Makine.
;)

gelecek

teşekkürler...
bum'u kurdum ama listede kvm_intel diye birşey bulamadım. qemu-kvm vardı onun yanındaki tiki kaldırdım ve apply dedim oldu. Şimdi yeniden başlatsam bile sanal makinalar normal açılıyor.

BayboraKaan

Çözüldüğüne sevindim geçmiş olsun. Bu seferlik ilk iletinizin başlığını [Çözüldü] olarak ben etiketledim bir daha ki sefer siz yaparsınız ;)