[ÇÖZÜLDÜ] Mplayer hiç bir film izleyemiyorum

Başlatan xxx3, 25 Şubat 2010 - 22:29:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xxx3

Arkadaşlar bugün fark ettim mplayer de hiç film izleyemiyorum sürekli aynı hata iletisini alıyorum.Tüm codec'ler kurulu ekran kartım nvidia sürücüm aktif forumda biraz araştırma yaptım bu linkte ki denileni yaptım ve videolar açılmaya başladı fakat bu seferde videolar tam ekran olmuyor forumda ki link http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,16417.15.html

Link'e göre ayarlamadan önce ki hata iletisi ve ayarlama sonrası video tam ekran olmuyor.

darkfriairs

sudo apt-get install ubuntu-resricted-extras

kurulumu yapmış isen sorun çıkmaması lazım, ayrıca ben aynı sorunu alıyordum, odu yazdığımda almamaya başladım, ama smplayer kurdum şimdi bu programı kullanıyorum.

xxx3

Yardımın için teşekkür ederim ama onunla bir alakası yok programsal bir hata galiba kaldırıp tekrar kurdum ama düzelmedi bir ayar yapmak lazım galiba.  ;D

eribol

Komut satırından çalıştırın videoyu. Eğer bir hata çıktısı üretirse burada veya google'da aratın veya buraya yazın. Ama yine önce Preferences'tan video kısmını gl2 olarak seçip deneyin.

xxx3

Alıntı yapılan: eribol - 25 Şubat 2010 - 23:21:42
Komut satırından çalıştırın videoyu. Eğer bir hata çıktısı üretirse burada veya google'da aratın veya buraya yazın. Ama yine önce Preferences'tan video kısmını gl2 olarak seçip deneyin.
Tamamdır sorunu hallettim söyledikleriniz sayesinde
mplayer >preferences>Video çıkan ayarlardan gl2 X11(opengl) seçtim düzeldi birde resim ekliyelim başka arkadaşlara yardımcı olur.

BayboraKaan