biosdisk error

Başlatan siracturen, 24 Şubat 2010 - 16:39:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

siracturen

Ubuntu kurdum hatasız tamamlandı ancak açılışta öyle bi hata veriyor 3 defa denedim aynı sorun devam ediyor live cd ile çalışıyor forumda arama yaptım bulmadım acemiler için olan  bölümünü okudum muhabbet sayfasına dönmüş orası. yardımcı olursanız sevinirim

heartsmagic

BIOS üzerinde diski görebiliyor musun peki?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

siracturen

ona nasıl bakılıyor? acemiyim kusura bakma

heartsmagic

BIOS'a girip seçenekler arasında dolaşırsan diskle ilgili bir şeyler görebilirsin.

siracturen

biostan hdd yi görecem değilmi

heartsmagic

Evet görüyor mu diye bir kontrol edeceksin. Bu makineye daha önce bir işletim sistemi kurulu muydu? Üzerinde herhangi bir değişiklik oldu mu? Dizüstü mü masaüstü mü?

siracturen

masaüstü bilgisayarım. daha önce win7 kuruluydu ama ubuntu kurarken sabit diski formatladı zaten orda problem olsa kurulum bitmezdi sanırım. 45 dk falan sürdü kurulum bittikten sonra bilgisayar yeniden başlatılacak dedi kapatıp açıyor ama açamıyor

bytan

Diskinin bios'ta görünüp görünmediğine dair bir bilgi vermemişsin. Canlı cd ile açtığında da aşağıdakinin çıktısını bize aktarabilirsin:

sudo fdisk -l
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

1 değil orada gördüğün parametre küçük L harfi.

siracturen

[IMG]http://img72.imageshack.us/img72/801/screenshot1wh.png[/img]

bu sanırım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Şubat 2010 - 20:06:29

yokmu yardım edecek?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Şubat 2010 - 23:24:32

tamam vazgeçtim windows'a devam

heartsmagic

Disk güzel güzel görünüyor orada. Ben biosdisk error kısmından şüpheliyim. Hata tam olarak neydi görsek belki fayda verebilirdi. Kaldı ki BIOS üzerinde kontrol bile yapmadın.

Windows'a döndüğüne göre yapabileceğimiz bir şey yok. Yaklaşık 6 saat cevap alamaman buna neden olduysa bir şey diyemiyorum.

siracturen

tekrar yükleyip resmini çekecem 30 dk falan sürer sanırım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Şubat 2010 - 19:57:21

bios üzerinden kontrol dediğiniz eğer biosa girip hdd görüp görmediğim ise girdim gözüküyor açılışta F8 e basıp boot seçenekleri arasında da seçebiliyorum yani o kısımda sorun yok.

sudocu

bios'da first boot device gibi bir ayar vardir. eger ikinci windows yuklu veya ntfs formatli hdd first boot device olarak secildiyse grub boot etmeyebilir.
her seyin basi sudo!

heartsmagic

Peki bize aldığın hatayı tam olarak geçebilir misin? Sadece ama sadece biosdisk error mü yazıyor?