[çözüldü] fglrx paketlerini kaldırdıktan sonra sisteme giremiyorum

Başlatan mehmetmoli, 23 Şubat 2010 - 20:43:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmetmoli

ubuntu 9.04 ü 9.10 a yükselttikden sonra fglrx yüklemek için synaptic deki fglrx yazdığımda ççıkan bütün paketleri kaldırdım ve yeniden başlattım hata verincede exit to console u actım sudo apt-get install xorg-driver-fglrx dedim parolamı girdiğimde login incorrect hatası  aldım ne yapmalıyım cd kalıbı da indirmemiştim internetimde çok yavaş hem dosyalarımda gidecek yani yeniden yüklemem imkansız nasıl çözeceğim bu sorunu bana yardım

heartsmagic

Kaldırdığın paketler arasında neler vardı?
Sisteme kurtarma kipinde girebiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mehmetmoli

hatırlamıyorum 7-8 taneydi fglrx dediğimde ne çıktıysa hepsini kaldırdım , kurtarma dediğin konsol damı yani konsol açılıyo normal açılmıyo

Alquimista

Alıntı yapılan: mehmetmoli - 23 Şubat 2010 - 20:43:05
console u actım sudo apt-get install xorg-driver-fglrx dedim parolamı girdiğimde login incorrect hatası  aldım

Konsolda sudo komutunu kullanabilseniz açılabilir aslında ama neden böyle bir hata aldığınızı anlayamadım. Şifrenizi doğru yazdığınıza emin misiniz? Sudo komutunu kullanarak işlem yapamıyorsunuz yani öyle mi?
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

mehmetmoli

tamam dediğim gibi fglrx yazdığımda çıkan tüm paketleri kaldırdım bilgisayar açılırken ekranda ubuntu yazısı kayan çizgi yani geçince ekranda bir hata mesajı çıkıyor sorunu çözdğüm için mesajı bilemiyorum fare x şeklinde çıkıyor hata mesajına OK (okey) basınca 4 seçenek çıkıyor en altta exit to console var ona tıkladım consol açıldı login-mehmet gibi birşey vardı komut girdiğimde passgord istiyor ama login incorrect hatasını alyıordum yapmam gerekenin

login-mehmet:mehmet(kullanıcı adı)
password:şifremi
yazmam gerektiğini anladım bunu yapınca giriş tarih saatiyle ilgili bi satır ve normal komut olayına döndük bende

sudo apt-get install xorg-driver-fglrx

komutunu girdim ardından

sudo aticonfig --initial
girdim yeniden başlattım düzeldi girdiğim komutları internetten bulmuştum oldukça acemi bir ubuntu kullanıcısıyım bu yüzden gereksiz bir soruyla vaktini aldıysam özür dilerim aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarada umarım faydası olur

Alquimista

Önemli olan sorununuzun çözülmüş olması, insanız gözümüzden kaçıyor bazı şeyler. Geçmiş olsun.

Bu başlıktaki ilk mesajınızı "düzenle" diyerek konu kısmının başına [Çözüldü] diye ekleyebilirsiniz artık o zaman =)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

BayboraKaan