cd-dvd okuma sorunu..

Başlatan cagdashk, 22 Şubat 2010 - 19:48:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cagdashk

bilgisayara dvd takınca ilk başta okumaya çalışıyor. bilgisayardaki dvd-rom simgesi kayboluyor. sonrada hiç bişi olmuyor ve dvd yi çıkarabiliyoruz sürücüden. sonra herhangi bir başka cd veya dvd yerleştiriğimde hiç bişey olmuyo ve cd içerde kalıyor çıkaramıyorum. restart açınca ise tekrar başa dönüyor. ilk kez taktığımız dvd yi çalıştırmaya çalışıyo sonra ikincisnde bi hareket olmuyo.. şimdiden teşekkürler

heartsmagic

Hagi Ubuntu sürümünü kullanıyorsun? Her CD/DVD'de bu problem oluyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cagdashk

9.10 kullanıyorum. hepsinde sorun oluyor. işin garibi bilgisayarım da duran sürücü simgesinin kaybolması...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Şubat 2010 - 02:09:20

bişey daha sorucam eclipse indirdim masaüstüne kaydettim "eclipse-cpp-galileo-SR1-linux-gtk.tar.gz" formtında indi acaba nasıl yüklerim??

XRumer

Sanırım 9.10'da sık yaşanan bir sorun bu. Bazı tanıdıklarımda da benzer sorun var, bende de... Hatta bir arkadaşımda DVD-ROM hiç çalışmıyor.

heartsmagic

Acaba diyorum -dizüstü değilse- kabloların yerini değiştirmek bir çözüm olabilir mi?
Eclipse için alternatif kurulum yollarına bak @cagdashk. Eğer olmazsa ayrı bir başlıkta sorunu sorabilirsin tekrar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.