via vt82c693a Ram Sorunu

Başlatan plusnettr, 22 Şubat 2010 - 01:37:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plusnettr

Arkadaşlar elime bir tane Pentium 2 via vt82c693a anakartlı bir bilgisayar geçti bunun üzerinde normalde 64MB 100mhz bir RAM vardı onu çıkarttım yerine 256MB 133mhz bir RAM taktım ancak sorun şu ki işletim sistemleri ve açılış ekranında bu RAM değerini 128MB olarak gösteriyor. Ekran kartına ayırabilir diye düşündüm ama bu kadar fazla ayırması da çok ilginç Ubuntu kurdum son derece yavaş çalışıyor Xubuntu kurdum yine de aynı bunu 256MB olarak göstermenin bir yolu var mı?

Yardımlarınız için teşekkürler..
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

heartsmagic

Anakart destekliyor mu acaba o bellek miktarını? BIOS güncellemesi gerekebilir kısacası.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plusnettr

@heartsmagic, yardım için teşekkürler..
Sorunun BIOS güncellemesi gerektirmediği anlaşıldı. Sadece kullanmış olduğumuz RAM 32-32 olarak okumakta anakart ise bunu 16-16 olarak okuyabilmekte bu sebepten dolayı belleğin yarısını göstermektedir. Bellek RAM değişimi ile sorun giderilebilir. 192MB RAM üzerine Pentuim2 833mhz işlemcide arkadaşlar Ubuntu çok yavaş kaldı çareyi Xubuntu kurmakta buldum Ubuntu'ya göre daha performanslı ancak sürekli CPU değerleri %100 seviyelerinde..
LMDE - Ubuntu 11.04 - Fedora 14

heartsmagic

İşlemci seviyesi için top ile gözlem yapabilirsin. Ayrı bir başlıkta konuyu irdeleyebiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.