bluetooth ile dosya yollayamıyorum

Başlatan mustineo, 21 Şubat 2010 - 15:34:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustineo

lenovo 3000 n200 dizüstü bilgisayarımın Bluetooth'u dosya göndermiyor. Aygıt eşleştiği halde....

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mustineo

did not receive a reply. possible causes include: the remote application did not send a reply. the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired or the network..... diye yazıyor.

heartsmagic

Şurada benzer bir sorun yaşanmış gibi:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-bluetooth/+bug/428151

Ubuntu sürümün nedir?

dpkg -l | grep gnome-bluetooth çıktını görebilir miyiz?

Bu arada bir şey daha sorayım. Eşleşme derken aygıtlar arasındaki eşleşme esnasında sorulan "pin"i girdikten sonra mı oluyor bu sorun?

mustineo

sürüm 9.10 eşleştiğinde de eşleşmediğinde de aynı sorun mevcut

kod çıktısı da budur:

ii  gnome-bluetooth                       2.28.1-0ubuntu2                            GNOME Bluetooth tools
ii  libgnome-bluetooth7                   2.28.1-0ubuntu2                            GNOME Bluetooth tools - support library

heartsmagic

Paket de güncel, açıkçası sorun neden kaynaklanıyor bilemiyorum.
Bir de blueman isimli bir program var, depodan kurup deneyebilirsin.

mustineo

şimdiki programı kaldırarak mı kurayım yoksa üstüne kursam olur mu

heartsmagic

mustineo

pro yu kurdum. dosya gönder dedim pc deki bluetooth ışığı yanıp sönmeye başladı. telin de algılaması devreye girdi 2 saniye sonra ünlem çıktı ama hiçbir açıklama yazmıyor hata olarak. aygıtı eşleştirdiğim halde aynı sorun ...

localhost

hcitool scan dediginde telefonu görüyormu ?
Linux LPIC1 - MCSA

mustineo

localhost

Buraya http://wiki.ubuntuusers.de/Bluetooth/Einrichtung bakabilirsin. Sayfanin en altinda da Ingilizce linkler var. Onlardanda faydalanmam mümkün.
Linux LPIC1 - MCSA

mustineo

ya inceledim de biraz fransız kaldım doğrusu :s

localhost

Sayfayi google den ceviri yapabilirsin. Sana yardim etmek isterdim ama bunun icin yeterli bir zamanim yok. Sorunu cözemezsen vakit bulunca buraya aciklama yaparim.
Linux LPIC1 - MCSA

mustineo

Sherlock Holmes

Telefon(herhangi bir cihaz) ile Bilgisayarınıza göndermeyi denediniz'mi.?
P.C  Transfer işlemini onaylayınız gibi bir uyarı veriyor'mu.?

BayboraKaan

Takıldığınız yeri buraya aktarırsanız daha çok yardımcı olabiliriz size

İlk önce bu 3 pakettin kurulu olup olmadığına bakınız;

bluez-utils
libopenobex1
bluez-gnome

eğer ki kurulu değil ise kurun kurduktan sonra Bluetooth yeniden başlatmamız gerekiyor. Alta ki komut ile yeniden başlatabilirsiniz;

sudo /etc/init.d/bluetooth restart

Ardından Telefonunuzda Bluetooth açtıktan sonra Uçbirimden alta ki komut ile aratınız;

hcitool scan

Kaynak

Buraya kadar yapın takıldığınız yerde burdan devam ederiz.

kozanibo

ufak bir program yardımcı oluyordu direk yollamak için adı neydi yaaa ???

mustineo

dediklerinizi uyguladım. scan da görünüyor. eşleştirme de oluyor ama dosya gönderirken şu uyarıyı veriyor: org.openobex.Error.ConnectionAttemptFailed ...

pc ye yollamak istediğimde de bağlanılamıyopr diyor..

BayboraKaan

bluetooth-applet

Bu komutu vererek elle bağlantı kurmaya çalışın

mustineo

kodu direkt girdiğimde tepki vermedi root ile giriş yaptıktan sonra girer girmez bu uyarıyı verdi: Can't get session bus: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

mozakca

Aynı problemi ben de yaşamıştım. Blueman benim problemimi çözdü. Şimdi panelde iki tane bluetooth simgesi var. Bu yazılımlardan birini kaldırmak problem yaratır mı? gnome-bluetooth orjinali herhalde?
sevgi, emek ister.

bytan

Kullanmadığın uygulamayı öncelikle sonlandır. Gerekirse sistem başlangıcından da kaldır. Şayet sorunsuzca diğeriyle devam edebiliyorsan, kaldırmanın bir sakıncası yok. Yalnız kaldırma işlemi sırasında bağımlılıklarına dikkat et. Belki ortak bir paket kullanıyor olabilirler ve yanlışlıkla sistemden kaldırabilirsin. Kaldırılan paketleri kenara not alırsan sonrası için geri dönüşü kolay olur.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

mozakca

Bağımlılıktanmıdır nedir? Orjinal yazılımı kaldırınca bilgisayarı görmedi. Ben de simgeyi görünmez hale getirdim fakat blueman aracını kullanıyorum. Şu an problem yok.
sevgi, emek ister.

bytan

Programlar tek başlarına çalışmazlar. Kimi başka programlara veya kütüphanelere ihtiyaç duyarlar. Bir programı kaldırdığın zaman ihtiyaç olmayacağı düşünüldüğünden bu başka program veya kütüphaneler de sistemden kaldırılırlar. Bu kaldırılan diğer program veya kütüphane ise dolaylı yoldan dahi olsa başka bir yazılım tarafından kullanım için ihtiyaç duyulan bir paketse sorunlar çıkabiliyor.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST