[Çözüldü] K/Ubuntu ISO sorunu?

Başlatan tempest, 06 Haziran 2008 - 21:11:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tempest

Merhabalar,
Bir ay once ubuntu.com dan Ubuntu 8.04 un Iso dosyasini indirip cd ye yazdim ve beraberinde gelen wubi ile windows un icine yuklemek istedim.Fakat yukleme sirasinda soyle bi hata aldim :
wubi cd-rom surucusune ulasamiyor lutfen baska bir programin cd surucunu kullanmadigindan emin olun! ve yukleme yarim kaldi! Daha sonra baska bir mirror dan baska bir iso dosyasi indirip tekrar denedim, ama sonuc yine aynisiydi!Bu sekilde yuklemeyi birkac defa denedim olmadi. Daha sonra arkadasimdan aldigim Ubuntu 8.04 cd siyle tekrar denedigimde boyle bir hata almadim ve Ubuntu basarili bi sekilde yuklendi makinama ve xp ile ubuntu yu bir arada sorunsuz kullaniyordum.
2 gun once Kubuntu yu denemeye karar verdim ve Kubuntu.com dan bir iso dosyasi indirip cd ye yazdim! Fakat yine ayni hata ile karsilastim! Fakat malesef bu defa arkadasim bana yardim edemedi cunku orjinal bi kubuntu cd sine sahip degil? vardigim sonuc - iso dosyalarini sanirim gerektigi gibi cd ye yazamiyorum. (Nero 6 kullaniyorum ve 48x hizinda cd leri yaziyorum)
Benim sorum su: Ubuntu ISO dosyalarini CD ye yazarken yapmam gereken, takip etmem gereken adimlar var mi mesele yazma hizina vb. seylere dikkat etmeli miyim , ya da Cd yakma programinin bir onemi var mi?
Saygilarimla!

munirekinci

ISO dosyasını nasıl yazdırıyorsun?
Sözkonusun Wubi olduğu için bootable olmayacak biçimde yazsan bile çalışabilir ve belki böyle yapmışsındırda bu sebeple sorun veriyordur.

ISO'yu kalıp olarak yazdırman gerek, yani içindekileri bir dizine çıkartıp CD'ye koplayamak olmaz.

tempest

Nero 6 ile Kalibi diske yazdir secenegini sectiknen sonra iso dosyasini secip yazdiriyorum!

jawes

dostum senın yaptığın yanlış şu bir iso asla 48*  hızında yazılmaz  orda ayarı var  8 yada  12  hızında azamı  hızın hangisi ise onunla yaz  sonuç beklediğin gibi olacaktır
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

tempest

Dostum dedigin gibi 12x hizinda yazdim ve sorun ortadan kalkti! :D cok tessekur ederim!
benim gibi bu sorunu yasayan arkadaslara ImgBurn programini tavsiye ederim, Nero da minimum hiz 16x oldugu icin ImgBurn u kullandim!