sistem gözlemcisi hk.

Başlatan artera, 17 Şubat 2010 - 16:02:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

artera

arkadaşlar son günlerde ubuntu ağırlaştı.kimi zaman altta birşeyler yapıp duruyor.harddisk sürekli işlem halinde kalıyor.böyle olduğunda bilgisayardan cevap alamıyorum.5-10 dakika sonra kendine geliyor.
bide sistem gözlemcisinde bi dünya şey vardı.geçen baktığımda başlangıçta kullanmadığım uygulamaları iptal ettim.biraz bilgisayarın yükü azaldı.sistem gözlemcisinde ne olduğunu bilmediğim şeyler var hala.ram kullanımını %75-80 lerden %30 lara kadar çektim ama bu %30 hiç bir uygulama çalışmadığı zamanlarda oluyor.mesela jdownloader ı bi çalıştırayım oluyor %60.
bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

bytan

Htop uygulamasıyla en çok işlemci veya hafıza tüketen uygulamaları inceleyebilirsin. Ayrıca toplam hafıza ve işlemci kullanımına ait verileri de elde edebilirsin. Bunlarla birlikte sistem bilgilerini, kullandığın masaüstü ortamını buraya yazarsan elimizde daha fazla veri olur.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

artera

ubuntu 9.10 karmic,gnome masaüstü ortamı,son güncellenmiş kernel sürümünü kullanıyorum.1gb ram,p4 işlemci var bilgisayarımda.

heartsmagic

Söylendiği gibi htop kurarak bir bakmaya çalış sistemi sömüren uygulamalara.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.