Gnome Panel Hava Durumu

Başlatan Göktürk, 16 Şubat 2010 - 17:48:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Göktürk

Gnome Panel Hava Durumu hep aynı derece simge dns değiştirdim kaldırdım gene aynı adresimi alamıyor netlemi alakalı çözemedim gnome de gibi görünüyor sorun istanbulu seçtim aynı ankara aynı hep karyağışlı -3 derece diyor bunun güncellemesini istiyorum nasıl yapabilirim iyi günler

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

cemale

bendede aynı hatayı vermişti,yeni bir iki bölge eklesen ve bu bölgeleri sırasıyla değiştirsen bakalım o zaman ne gibi bir sonuç çıkacak..
bende işe yaradı.
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

Göktürk

tamam denicem ya bu sorun 20 25 gündür var neden oldu anlamadım bir türlü düzelmedi.
denedim ankara ve eskişehir aynı diğerleri değişiyor sorun ankara ne yapmam lazım?
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

hitokiri

Genel bi sorun sanırım yeni bi tane adres ekledim adresin hava durumuna baktım uymuyor 2'C gösteriyor ama 2'C değil

Göktürk

meteorolojinin adresleri eklenebilirmi yada eklenirse nasıl ekleyebilirim sorun hala var

Sherlock Holmes

Screenletin hava durumunuda aynı sorun varmı.?
Zip kodu için buradan
http://weather.yahoo.com/turkey/;_ylt=Aiz7i7ocI1i2GlX8YO5HkqciYfME
faydalanabilirsiniz.

hitokiri

Bi de ona bakayım şimdi hazır bende kurulu :)
gedit  /usr/share/tcltk/tcl8.5/clock.tcl
İlgili dosyada bu sanırım amma da uzunmuş :)
..
Screenlets sorunsuz bu arada..,

heartsmagic

Ubuntu 9.10 mu sürüm? Bende sorun yok hava durumunda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sherlock Holmes

Konumlar kısmındaki şehir yada ülke sayısını indirgemeye çalışınız. 
Şayet fazla konum değiştirmiyorsanız.  ;)

Alıntı yapılan: Göktürk - 16 Şubat 2010 - 17:48:35
bunun güncellemesini istiyorum nasıl yapabilirim iyi günler

Panel Saatinden Hava durumu etkin ise pek fazla seçenek sunmuyor,
fakat panele ayrıca eklenebilen Hava Raporu appleti mevcut.
Eklediğiniz'de üzerine sağ tıklayıp Manuel güncelleyebilir veyahutta Ayarlar kısmından güncelleme sıklığını değiştirebilirsiniz.
:)

hitokiri

Panele eklenen ikinci havadurumu göstergecisi de 2 derece gösteriyor işin ilginç yanı bi tek yaşadığım şehirde yani sürekli kullandığım ve tek kullandığımda hata veriyor, burda hava en son 4 hafta önce 2 dereceydi kesin bug :) Bi şekilde bu panelin önbelleğini temizlemek gerek :) Güncelle dene yine 2 derece :) Ben vazgeçtim aslında çoktan; screenlets sorunsuz sonuçta ; hem burda havalar hep iyidir, gerek yok duruma: bezdim yav :)
9.10 sürüm, İstanbul düzgün ;ama lazım olan 2 derece hep :-X
Bi de yeni kullanıcı da bakayım bakalım durum ne ya da root oturumunda ,
....

** Root oturumu da aynı bu da demektir ki kullanıcı tercihlerimden/ayarlarımdan kaynaklanmıyor sorun  :( merhaba screenlets elveda panel :)

Sherlock Holmes

@hitoriki bildiğinizi tahmin ediyorum,
saat'i tıkladığınızda Ajanda ve onun altında Konumlar kısmını tıkladığınızda harita beliriyor.
Bu Haritada sizin bulunduğunuz konum dışında bir yer belirtiliyormu peki.?
Ayrıca başka bir Hava durumu alternatifi olarak,
Weather Wallpaper'ı deneyebilirsiniz.

hitokiri

Alıntı yapılan: ğnome - 17 Şubat 2010 - 21:46:25
@hitoriki bildiğinizi tahmin ediyorum,
saat'i tıkladığınızda Ajanda ve onun altında Konumlar kısmını tıkladığınızda harita beliriyor.
Bu Haritada sizin bulunduğunuz konum dışında bir yer belirtiliyormu peki.?
Ayrıca başka bir Hava durumu alternatifi olarak,
Weather Wallpaper'ı deneyebilirsiniz.
::) ; Her neyse:
@gnome şu bahsettiğim şehri sende bir eklesene durum ne merak ettim gerçekten zira flash ubuntu da da aynı 2 derece yine :)
(enlem 38,500000 ; boylam 27,016666) ??

sebian

Alıntı yapılan: ğnome - 16 Şubat 2010 - 19:13:42
Screenletin hava durumunuda aynı sorun varmı.?
Zip kodu için buradan
http://weather.yahoo.com/turkey/;_ylt=Aiz7i7ocI1i2GlX8YO5HkqciYfME
faydalanabilirsiniz.

Dostum istanbul'un ZIP code'unu verirmisin? çok aramadım fakat bulamadım :(

badhero

Bende de yaklaşık bir aydır iki santigrat derece olarak gözüküyor.

sebian

Arkadaslar yardimci olucak birisi yok mu bu zip code konusunda.

ırmak

Alıntı yapılan: sebian - 07 Mart 2010 - 12:35:00

Verilen adreste "Enter city or zip code" şeklinde bir bölüm var dikkat ettiyseniz.
Istanbul yazdığınızda size seçenekleri sunacak ama İstanbul'un posta kodu değil bahsedilen olay.
Çünkü Amerika'da kullanılan posta kodu sistemine sahip değiliz.
İstanbul için Türkiyede kullanılan sistem 34xxx şeklindedir ki bu bahsedilen sitede bir anlam ifade etmeyecektir.

sebian

Alıntı yapılan: ırmak - 07 Mart 2010 - 13:23:27
Alıntı yapılan: sebian - 07 Mart 2010 - 12:35:00

Verilen adreste "Enter city or zip code" şeklinde bir bölüm var dikkat ettiyseniz.
Istanbul yazdığınızda size seçenekleri sunacak ama İstanbul'un posta kodu değil bahsedilen olay.
Çünkü Amerika'da kullanılan posta kodu sistemine sahip değiliz.
İstanbul için Türkiyede kullanılan sistem 34xxx şeklindedir ki bu bahsedilen sitede bir anlam ifade etmeyecektir.

Teşekkürler dostum cevabın için. Ama yapan arkadaşlar var. Resimde görüldüğü gibi...

eribol

Bu resimde görülen gnome-panel için değil ki. Hava durumunu veren birçok applet(uygulamacık) mevcut. Kimisi gnome-panel gibi isim yazdığınızda hemen bulur ve ekler kimisi ise kodlama kullanır. En son hatırladığım wheather.com adresinden çekilen bilgilerle yapan appletler vardı. Şimdi baktım zip kod değilde bir kod kullanılıyor. İstanbul için bu kod TUXX0014. Birçok applet bu kodu kullanır.

Not: İlginç bir şey var gnome-panel de İstanbul hariç her il var. İstanbul yok ya da istanbul için farklı bir durum sözkonusu

ırmak

@sebian eklediğiniz resimde Screenlets kullanılmış.
@eribol'un bahsettiği kodla İstanbul hava durumunu öğrenebilirsiniz.
Ayrıca
Ankara : TUXX0002
İstanbul : TUXX0014
İzmir : TUXX0015
Antalya : TUXX0004
Edirne : TUXX0030

sebian

Yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Bu kodlar işimi gördü :)

erginemr

@Göktürk,

Ankara için ben de denedim, aynı durum geçerli:

[IMG]http://img90.imageshack.us/img90/8417/ankara.th.png[/img]

Sanırım problem programdan değil, Ankara için hava durumu bilgisini veren kaynaktan kaynaklanıyor.

CodErode

Ben Mersin'i bulamadım. Avant'ı yükledim onda da yok :D

Mersini gösteren bir uygulama yokmu? Yada nasıl ekleyebilirim?

ırmak

Alıntı yapılan: CodErode - 12 Mayıs 2010 - 16:15:35
Ben Mersin'i bulamadım. Avant'ı yükledim onda da yok :D

Mersini gösteren bir uygulama yokmu? Yada nasıl ekleyebilirim?

Yamulmuyorsam;
Mersin: TUXX0025

CodErode

Dediğiniz şekilde ekledim, Konumlar kısmında Europe/Istanbul olarak yazıyor ismini. Ayrıca Istanbul'da olsa hava durumum yine cıkmadı?

Verdiğiniz kodu sonuçta; Panelden tarih bölgesine tıklayıp, konumlar'a gelip, düzenle diyip, Konumlar sekmesine gelip Ekle diyip, Konum İsmi kısmına verdiğiniz kodu yazmayacakmıyız?

Yanlış birşey yaptığımı sanmıyorum.?

eribol

Her uygulama farklı şekillerde alıyor bilgileri. @ırmak'ın verdiği kodlama gnome-panel için geçerli değil sanırım. Bende enlem boylam kısmını google ile buldum ve gerekli yerlere yerleştirdim. Denemekte fayda var.