Empathy ile sesli ve görüntülü konuşma ?

Başlatan Krazky, 16 Şubat 2010 - 14:05:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Krazky

Selamlar

Arkadaşlar ben dizüstü bilgisayarıma Ubuntu kurmak istiyorum. Daha önce kurup denemiştim ama bu kez daima kullanmak istiyorum. Bilmek istediğim şu arkadaşlar, Empathy ile sesli ve görüntülü konuşma yapılabiliyor mu ??? Sonuçta dizüstü bilgisayarımın kamerası kendinden gömülü olduğundan bir sorun yaşatır mı ??? Araştırdım ama bu husuta bir sonuca varamadım. Yardımcı olursanız sevinirim..

özgürubuntu

GTalk hesabınızı eklediğinizde sesli ve görüntülü konuşulduğuna dair rivayet var..
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1238593
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1317710

O değil de Empathy ile dosya nasıl alıp gönderiyoruz? :D Ben bulamadım yahu, olur mu böyle acayip bişi

ironic

Empathy halen yoğun geliştirmelerin devam ettiği bir yazılım. Karmic' de ek depo ekleyerek kamera desteği geliyordu. Lucid ' de bu destek öntanımlı geliyor. Her iki sistemde de henüz denemedim. Genel olarak msn için, amsn' yi önerebilirim. Depoda mevcut.

sudo aptitude install amsn

Göktürk

amsn güzel ama hala beta final sürümü ne zaman çıkar bilmiyorum ama çıksa yakında iyi olur kasıyor ara ara kamera görüntüleri ara ara donuyor 1 2 sn bazen oluyor sorunlar ama genelde iyi :D en kullanışlı ses ve görüntü skype.
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

Krazky

Ne Empathy ne de  aMSN ile görüntülü konuşma yapılamıyor.  Windows kullanan çevremle sesli ve görüntülü konuşma sorunum devam etse de Ubuntu benim vazgeçilmezim... Elbet buna da çözüm gelecek...

joint35

gmail için de mi Görüntülü arama desteği yok?
Hallederiz..:)

gio

görüntülü konuşma illa gerekliyse ve ihtiyaçsa, sürekli konuştuğumuz kişinin skype kurmasına vesile olabiliriz. özellikle evden uzakta yaşayıp, ailesiyle iletişim kurmak isteyenler..

raskolnikov

Ben empathy ile gmail hesabımı kullanarak görüntülü görüşme yapabildim. Sesi denemedim ama o da çalışıyor olması lazım. msn hesabı ile denemedim zira kullanmıyorum :). Bunlar için fazladan ayar yapmadım kurulduğu gibi kullanıyorum.
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

doe

Ben Pidgin kullanıyorum. Desteği var sanırım ancak ben bir türlü kullanamadım.

ironic

Sesli görüşmede çalışıyor. Onu da ben doğrulayayım. Ayrıca Google hesabı yanında, Jabber adresleriyle de Gtalk kullanılabiliyor.

Krazky

Alıntı yapılan: ironic - 14 Mayıs 2010 - 17:17:07
Sesli görüşmede çalışıyor. Onu da ben doğrulayayım. Ayrıca Google hesabı yanında, Jabber adresleriyle de Gtalk kullanılabiliyor.
Şimdi aMSN ile MSN hesabı kullanarak görüntülü (sesli) konuşma aynı anda yapılabiliyor mu? Bunu mu söylüyorsunuz? Aynı Windows Live gibi sorunsuz kullanabilir miyiz?

kaansef

Arkadaşlar söylemiş.Oluyo ama problem çıkartıyomuş.Aslında MSN'i windows satın almasaydı MSN in linux sürümünü çıkartmak için oy fln atardık ubuntu içinde çıkardı msn ama malum windowsta şu an :D
# 28065

ironic

Alıntı yapılan: Krazky - 14 Mayıs 2010 - 21:20:24
Alıntı yapılan: ironic - 14 Mayıs 2010 - 17:17:07
Şimdi aMSN ile MSN hesabı kullanarak görüntülü (sesli) konuşma aynı anda yapılabiliyor mu? Bunu mu söylüyorsunuz? Aynı Windows Live gibi sorunsuz kullanabilir miyiz?

Gtalk' a göndermede bulunmuştum.  :) Görüntülü deneme fırsatım olmadı.. Sanırım karşı tarafın webten gmail oturumu açması lazım..

Krazky

doe

Amsn işe yarıyor ancak arada donma kesilme oluyor görüntülüde. Ama belkide benden kaynaklı bir sorundur. Daha iyi bir bilgisayarda daha iyi çalışabilir diye düşünüyorum.

agritux

Ben hiç donma yaşamadım. Bilgisayarım daktilo sayılır :)

doe

Alıntı yapılan: agritux - 15 Mayıs 2010 - 12:57:16
Ben hiç donma yaşamadım. Bilgisayarım daktilo sayılır :)

Ben bir netbookta denedim (acer)

Tekrar deneyeyim bir o halde.