Evolution Yedek Geri Yükleme

Başlatan terrior, 15 Şubat 2010 - 15:49:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

terrior

Merhabalar,
Birkaç gündür HDD ile ilgili uyarı almaya başlamıştım. Bozulduğunu belirtiyordu. Ben de 2. sabit diskime kurmaya karar verdim ve kişisel bilgilerimle birlikte Evolution'un da yedeğini aldım. Yeni HDD'ye Ubuntu son versiyonu kurup Evolution'un yedeğini geri atmak istedim ancak bana aşağıdaki uyarıyı veriyor ve yedeklerimi geri yükleyemiyorum.

"Geri almak için geçerli bir yedek dosyası seçin." Bir türlü beceremedim yedeklerimi geri almayı. Eski HDD hala duruyor ancak yedeklerimi nasıl geri alabilirim acaba?

Teşekkür ederim.

heartsmagic

Aslında hiç yedek alıp geri basmadım, fakat bilen arkadaşlar için sorayım.
Ne şekilde aldın yedeği? Uzantısı neydi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

terrior

Evoyu açıp Dosya menüsünden "Yedekleme Ayarları.."nı tıklayıp bana kaydedeceğim yeri soruyor. Uzaktısı da **.tar.gz
Ancak yeni kurduğum sisteme gidip yedeği geri almak istediğim zaman (Evoyu ilk başlattığınızda yedeğiniz varsa geri alabiliyorsunuz ilk seferde yedek dosyasını seçip) bir önceki mesajımda yazdığım hatayı veriyor.

İşin ilginç tarafı, yedek aldığım PC'deki yedeği tekrar aynı PC'ye atmak istediğimde sorunsuz yedeğimi geri yüklüyor. Ancak yeni HDD olan PC'ye yedeği atarken alıyorum bu hatayı.

Hatti

Ben ubuntu'da hafıza kartına yedekleyip formattan sonra xubuntu'da geri getirmiştim, bir sorun olmamıştı. Taşıdığınız dosyanın üstüne tıklatınca içi açılıyor mu? Kullanıcı ev dizininizdeki .evolution altında bulunan dosyaların yeni yerine kopyalanması da düşünülebilir sizin durumda.

matrax_41

Ben evolution'da yedekleyip geri getirme işlemini çok yaptım hiç sorunla karşılaşmadım.Dosya menüsünden geri alma ayarlarına basıp çıkan pencereye *.tar.gz dosyasını gösterdiğinde sorunsuz geri alması lazım. Bu yolla sadece şifreleri geri alamıyorsun.

XRumer

Defalarca yapmış olduğum bir işlemdi, bir sorun çıkması ilginç. Evolution'u konsoldan çalıştırıp yedeği geri getirmeyi deneyip, hata anındaki konsol çıktısını yazabilir misiniz?