ubuntum çıldırdı..

Başlatan visualbasic6458, 15 Şubat 2010 - 03:27:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

visualbasic6458

arkadaşlar biraz önce uyku tutmadığı için kalktım bilgisayarı açtım izlemediğim bir kaç vcd film var onları izleyeyim dedim. önceden vcd film izlemeyi başarmıştım ubuntu da bu seferde üstesinden geleceğimi sandım bu işin.  ama olanlar inanılmazdı.. vlc player den açmaya çalıştım ama bir türlü açılmadı. film oynatıcıyla denedim pc dondu.. dedim biraz bekleyeyim kendine gelir belki.. 2-3 dk bekledim fare kıpırdamaya başladı ama beraberinde abuk subuk şekiller çıkarıyordu.. ve en sonunda aşağıdaki hali aldı..

bu manzarayı gördükten sonra film izleme iştahıda kalmadı.  :( :o  :D :D :D

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

visualbasic6458

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Şubat 2010 - 04:27:07
Ctrl+Alt+Backspace
zaten ilk onu denedim ama işe yaramadı.  sadece fare kımıldıyor fakat kımıldamasıyla beraber bu garip şeyler de çoğalıyor. mecburen açma kapama tuşuna uzunca basarak bilgisayarı kapattım

BayboraKaan

Alıntı yapılan: visualbasic6458 - 15 Şubat 2010 - 10:20:25
Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Şubat 2010 - 04:27:07
Ctrl+Alt+Backspace
zaten ilk onu denedim ama işe yaramadı.  sadece fare kımıldıyor fakat kımıldamasıyla beraber bu garip şeyler de çoğalıyor. mecburen açma kapama tuşuna uzunca basarak bilgisayarı kapattım

Peki açtığında yine aynı ekranla mı karşılaştın yoksa düzeldi mi?

AguilaNegra

Komik gelebilir ama bana da bir kez aynısı olmuştu ve neden di biliyormusunuz?
Masanın üstündeki bir kitabın ucu yanlış hatırlamıyırsam Esc tuşuna basacak şekilde klavyenin üzerine kaymış ve ben farkedene kadar epey uğraşmıştım.

erginemr

Video izlemek için kullandığınız yazılım, arka planda Compiz'in de masaüstü efektleri kullandığı, Xorg sunucusunun ayarlarını bozmuş olabilir. Video yazılımının görüntü ayarlarıyla oynamak gerekebilir.