ubuntu hiçbir değişikliği ve ayarları kabul etmiyor ve kasılıyor

Başlatan tugra, 15 Şubat 2010 - 01:08:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tugra

Arkadaşlar merhaba, bende ubuntu ailesinin yeni üyelerindenim.  yaklaşık 3 haftadır sorunsuz bir şekilde ubuntuyu kullanabiliyordum fakat şuan, ubuntu hiçbir değişiklik ve ayarı kabul etmiyor hatta bazen sildiğim dosyalar bile geri gelebiliyor. bilgisayarı açıp kapatınca herşey her ayar sıfırlanıyor. ve son iki üç gündürde çok kasılmaya başladı. acil yardım ederseniz çok mutlu olurum...

zeitgeist

Bahsettiğin değişiklikler ve ayarlar nelerdir? Son zamanlarda sistemde ne tür değişiklikler yapmıştın? Ubuntu hangi sürümü kullanıyorsun? Wubi yüklemesi mi yaptın normal mi? Kullanıcı adı ve parolanla giriş yapıyor musun?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

tugra

wubiden yüklemedim normal yüklemiştim.. en son compiz eklentilerini yüklemiştim, şuanda compizin ayarlarında, artalanda yaptığım değişiklilkler kaydolmuyor. mesela firefox da yaptığım değişiklikler bile yeniden başlatınca sıfırlanıyor. bazen bikaç dosya siliyorum yeniden başlatınca onlarda karşıma çıkıyor buarada birde çöpüde boşaltamıyorum. yardımların için şimdiden teşekkur ederim..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Şubat 2010 - 01:27:59

9.04 sürümü nü kullanıyorum açılışta kullanıcı adı ve parola sormuyor...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Şubat 2010 - 01:44:02

sevgili zeitgeist   
şuanda bilgisayarıda kapatmıyor sürekli yeniden başlatıyor..  sistemi kapat diyorum ama o kapatma yerine yeniden başlatıyor ve giderek daha kasılgan bi biçime geliyor.. çıldırtmak üzere...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tugra

sorun kısmen çözdüm compiz i kaldırınca compizi kurduğum günkü ayarlara geri döndü sistem, hatta face hotmailde bile o gün girdiğim kullanıcı kayıtlarına dönü, şimdi yaptığım değişiklikler kaydediyo, kasılma bitti, ama compiz yok. compizi sorunsuz kullanabilirmiyim acaba

heartsmagic

Bu durumda sorun kurduğun compiz eklentilerinden bir tanesi. Sade compiz'le işe başlayıp, istediğin eklentileri tek tek kur. Fakat her biri için bir süre sistemi kullan, sorun yapıp yapmadığına bak.

tugra

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Şubat 2010 - 11:49:11
Bu durumda sorun kurduğun compiz eklentilerinden bir tanesi. Sade compiz'le işe başlayıp, istediğin eklentileri tek tek kur. Fakat her biri için bir süre sistemi kullan, sorun yapıp yapmadığına bak.

söylediğin gibi tek tek deniyecem... problem yapan bileşeni buluruz inşaallah.

Anlamadığım şey nasıl olurda, böyle bi bileşen sistemi bukadar etkiler. kasılmayı anlıyrumda, aklına gelebilecek her programda ayarları kaydetmiyordu, film oynatma programlarında, müzik programlarında, amsn de, tarayıcılarda vs hiç bir değişiklik düzenleme yapılmıyordu, ve nasıl olur da sildiğim bi dosya sistem yeniden açıldığında karşıma çıkıyor, ve en tuhafıma giden sistemin kapanmaması. ben sistemi kapat diyorum o yeniden başlatıyor....

compizi kaldırınca bütün bu sorunlar kısmen bitiyor. ne compizmiş be arkadaş :)... kısmen bitiyor dedim çünkü şuanda ne tarayıcımı ne amsn yi nede diğer programları tam performansı ile kullanamıyorum ama en azından artık çözümlenebilecek,  rahatsız etmeyen sorunlar  önceki gibi..

heartsmagic

O kadar şeyi etkilemesi açıkçası beni de şaşırttı. Nedendir açıkçası bilemiyorum.