[Nasıl] Kısmi renklendirilmiş, siyah beyaz fotolar.

Başlatan btermeli, 14 Şubat 2010 - 15:03:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Selamlar,

Başlık kendini anlatıyor, blogumda ingilizce olarak anlatımını yaptım.

Ilgisini çeken olursa;

http://www.termeli.com/?p=168

Teşekkürler.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

ytgn

Gelecek için ubuntu ile yeni bir adım..

Alquimista

Elinize sağlık btermeli, kolay bir şekilde nasıl renklendirme yapılabileceğini anlatan çok güzel bir anlatım olmuş. Anlatımda kullandığınız fotoğrafınızda çok iyi bu arada =)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

btermeli

@ytgn, Türkçe'de yazacaktım ama GIMP ingilizce ve araçların isimlerini bilmiyorum.

@AlmaMorena, teşekkürler, fotoğraftaki benim, en sevdiğim bebeklik fotoğrafımdır. :)

Alquimista

Evet, şirin bir bebeklik fotoğrafı gerçekten :D

GIMP'i depodan yüklerken türkçe olarak geliyor, ingilizce anlatımları uygulamaya çalışırken sıkıntılı oluyor biraz bu yüzden. Anlatımınız için söylemiyorum, söylediğiniz araçları bulması kolay. Ama kimi anlatımlar oluyor ki bunun türkçesi nedir diye de bir zaman harcamak gerekiyor =) Ama ingilizce anlatım yapmanız daha iyi bence çünkü GIMP'i ingilizce kullanmak programı öğrenmek için daha fazla kaynak bulabilmek adına daha faydalı. Ben de elimdeki Türkçe GIMP'i ingilizce bir yapabilsem çok güzel olacak, her zaman kullandığım araçları bile kimi zaman bunun Türkçesi neydi diyerek aramak zorunda kalıyorum. Neyse konuyu dağıtmayayım. Elinize sağlık yeniden.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

sema

Anlatım güzel, elinize sağlık... Bebek de öyle :)
susema

Sherlock Holmes

btermeli

Basamakların Türkçe açıklamalarını da parantez içinde yazdım.

UbuLubu

Elleriniz saglik bu arada gercekten bebek cok sirin :)

Bende bu kismi renklendirilmis siyah-beyaz fotograflarin baska bir yolunu soyleyeyim bari :P

1.)Oncelikle acalim bir bebek resmi :D

2.)Renkli kalmasini istedigimiz bolumleri secelim.
                     [IMG]http://img715.imageshack.us/img715/2677/secim.png[/img]
3.)Secim duzenleyici(eger yoksa ekleyin) sekmesinden secimi tersine cevir secenegini isaretleyelim.
                     [IMG]http://img682.imageshack.us/img682/7325/sekmes.png[/img]
4.)Sonra Colours > Desaturate > Luminosity yolundan siyah beyaz yapin.

5.)Secimi birakmak icin ctrl+shift+a yapabilirsiniz.

Bizim islemimiz biraz daha zahmetli ama ben zahmete katlanmayi severim :D

Bu arada GIMP'dili isvecce kullandigim icin ozur dilerim.Umarim sorun olmaz.

canosayan

Chmod bizim işimiz.

ırmak