Python kitabı geliyor

Başlatan tasy, 14 Şubat 2010 - 01:10:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tasy

Selam arkadaşlar, önceki tatsız olaydan sonra güzel bir gelişme yaşandı ve yeni python kitabı raflarımıza girme şansı buldu. Ayrıntılar burda

http://www.istihza.com/blog/python-kitab.html/

heartsmagic

Orada da yorumladığım gibi cidden çok sevindirici bir haber bu. Hem kitabın çıkması, hem de bir önceki tatsız olayın çözülmesi adına söylüyorum bunu. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kuleyni

Evet gerçekten çok sevindirici bir haber :)

nazim

fiyat 26.80 TL
15 yada 12 yeterdi.

istihza

Alıntı yapılan: nazim - 14 Şubat 2010 - 19:05:59
fiyat 26.80 TL
15 yada 12 yeterdi.

Selamlar,

Herhangi bir yanlış anlamayı önlemek için şu bilgileri vereyim:

1. Bu kitap istihza.com'daki Python 2.x ve Tkinter bölümlerini kapsıyor.
2. istihza.com'daki bu bölümleri kitap olarak çıkarmamızın amacı "kitaptan okumayı sevenlerin" talebini yerine getirmek.
3. Bu kitaptaki bilgiler (ve hatta daha fazlası) hem istihza.com üzerinden ücretsiz olarak takip edilebilecek, hem de yine ücretsiz olarak PDF biçiminde indirilebilecek.
4. İnsanları kitabı satın almaya yönlendirmek için istihza.com'un geri bırakılması, güncellemeden kaçınılması kesinlikle söz konusu değil. Önümüzdeki günlerde istihza.com gümbür gümbür büyümeye devam edecek... :)
5. Son olarak, bu kitap 544 sayfadan oluşuyor. Zannederim yayınevi kitap fiyatını buna göre belirlemiştir.

Sevgiler,
istihza

bytan

Yaz aylarındaki tatsızlıktan sonra, güzel haber ve güzel gelişme.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

barış

temin etmeyi düşünüyorum... Ruby kitabı da çıksa keşke... Ruby kaynağı çok çok az...

heartsmagic

fiyat 26.80 TL
15 yada 12 yeterdi.

15 ya da 12? O fiyata dilersen Python için yazılan bir cep referans kitapçığı alabilirsin:
http://www.amazon.com/Python-Pocket-Reference-Your-OReilly/dp/0596158084/ref=sr_1_10?ie=UTF8&s=books&qid=1266200189&sr=8-10

Yeterli olur sanırım!

@istihza, kitabı inceleme fırsatım olur mu bilemiyorum ancak kaliteli olacağından şüphem yok. Fiyatı da bu tür kitaplara bakılırsa oldukça makul.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

nazim

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Şubat 2010 - 04:15:06
fiyat 26.80 TL
15 yada 12 yeterdi.

15 ya da 12? O fiyata dilersen Python için yazılan bir cep referans kitapçığı alabilirsin:
http://www.amazon.com/Python-Pocket-Reference-Your-OReilly/dp/0596158084/ref=sr_1_10?ie=UTF8&s=books&qid=1266200189&sr=8-10

Yeterli olur sanırım!

@istihza, kitabı inceleme fırsatım olur mu bilemiyorum ancak kaliteli olacağından şüphem yok. Fiyatı da bu tür kitaplara bakılırsa oldukça makul.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
bütçemiz o kadarına yetişebiliyor. şahsıma konuşuyorum belirlediğim oranı aşan kitapları başka türlü buluyorum.

istihza
hayırlı olsun, ellerine sağlık.

gio

Tebrik ediyorum Fırat. Kodlab'ın bu yanlıştan dönmesi sevindirici. Daha önemlisi bu modelde çıkan belki de ilk açık kaynak kitabı oldu ülkemizde (?)

osifa

Tekrar tebrik ederim. Kaynak kitap olduğu düşünülürse fiyat hiç pahalı değil.

istihza

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar... Bu arada, dediğim gibi, kitap içeriği zaten istihza.com üzerinden de ücretsiz olarak takip edilebiliyor. Dolayısıyla eğer maddi gücünüz kitabı almaya yetmiyorsa veya kitabı satın almak istemiyorsanız, ki gayet makul bir gerekçedir bu, sitedeki HTML veya PDF dosyalarını okumaya devam edebilirsiniz.

İyi çalışmalar,
istihza