Gnome masaüstünde Kmess sorunu

Başlatan gorkemgiray, 12 Şubat 2010 - 22:47:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gorkemgiray

ubuntu 9.10 Gnome masaüstünde Kmess kullanıyorum. Daha yeni yükledim ancak login olurken kmess yanıt vermiyor ve bilgisayar donuyor. beklemeyle sorun düzelmiyor, hatta ctrl-alt-backspace ile kill xserver yaptığımda bile düzelmiyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. (kmess i software center dan kurdum)

heartsmagic

Kmess haricinde başka bir IM ile giriş yapabiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

Uçbirim çıktıları da yardımcı olabilir.

gorkemgiray

amsn,emesene,pidgin,empathy de sorun yoktu. az önce kmessle sorunsuz login yaptım ancak, tekrar denememde aynı sour oluştu. uçbirim çıktısını da nasıl alacağım? sorun esnasında fareyi bile oynatamıyorum:::S

ironic

Alıntı yapılan: gorkemgiray - 13 Şubat 2010 - 00:37:52
amsn,emesene,pidgin,empathy de sorun yoktu. az önce kmessle sorunsuz login yaptım ancak, tekrar denememde aynı sour oluştu. uçbirim çıktısını da nasıl alacağım? sorun esnasında fareyi bile oynatamıyorum:::S

Uçbrimden kmess komutu ile çalıştırıp sorunu tekrarla .. Eğer herhangi bir çıktı alırsan da buraya geç.

gorkemgiray

şaşırtıcı ama o kadar denedim, henüz aynı sorunla karşılaşmadım (bilgisayar donmadı). ancak oturum açıldıktan sonra terminalde her 8 saniyede 1 "ERROR: Couldn't attach to DCOP server!" hatası veriyor. aynı sorunun tekrarlanmasını bekleyeceğim mecburen:S teşekkürler...