[Çözüldü] jhtml dosyaları

Başlatan ersozelektronik, 12 Şubat 2010 - 13:06:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ersozelektronik

slm online eğitim aldığım bir site var windowsta centre7 adlı bir proğramı kuruyorum bağlanıyorum ama frefoxta bağlanmadı dosya türüne jhtml diyor. bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olurmusunuz tşk şimdiden.

heartsmagic

Sorun Windows üzerindeki Firefox'ta mı oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ersozelektronik

ubuntu 9.1kullanıyorum bahsettiğim sayfaya sadece yetkililer girebilir on line eğitim aldığımız bir site şifreyi size veremiyeceğimden bahsettiğim noktaya ulaşamazsınız windows kullanırken centre7 adında bir dosya var onu bilgisayarıma yükledikten sonra açılıyor fakat ubuntuda frefoxta yada google cromede yükleyemiyorum

ironic

Alıntı yapılan: ersozelektronik - 13 Şubat 2010 - 22:38:41
ubuntu 9.1kullanıyorum bahsettiğim sayfaya sadece yetkililer girebilir on line eğitim aldığımız bir site şifreyi size veremiyeceğimden bahsettiğim noktaya ulaşamazsınız windows kullanırken centre7 adında bir dosya var onu bilgisayarıma yükledikten sonra açılıyor fakat ubuntuda frefoxta yada google cromede yükleyemiyorum

wine üzerinde ie6 kurarak deneyebilirsin.

heartsmagic

Bu Center7 ne iş yapar bilmeden de pek yorum yapamayız sanırım. @ironic'in dediği gibi ie6 kurabilirsin, fakat center7 fazladan bir şeyler yapıyorsa onu da bilmek lazım. Gerçi bilsek de çözebilir miyiz bilinmez.

ersozelektronik

wine üzerinde ie6 yı nasıl kullanıcam. ben ubuntuda yeniyim yardımcı olurmusunuz ubuntu yazılım merkezinde böyle bi proğram göremedim.ilginize tşk.

heartsmagic

Bu Javascript için açtığın başlıkla aynı sorun muydu?

ersozelektronik

(yok o ayrı bi sorundu onu ie6 yükleyerek çözdük.)

http://host12.centra.com/SiteRoots/main/index.jhtml?default=true&domain=/Customers/philipseurope

bağlantı bu giriş yapın . system check'i tıklayın start-continue-continue deyin cetra7 geliyor indirip kuruyorum ama açmıyor.
ie7 de system check bile yapmıyor.

heartsmagic

Cetra7 Wine ile uyumlu mu araştırdın mı?

ersozelektronik

xp kullanırken ie de açıyordu ama ie7 de denememiştim

heartsmagic

Sen bu cetra7'yi Wine ile mi kurmaya çalıştın yoksa Wine sisteminde yüklü değil mi?

ersozelektronik

ie6 da açtım şu şekilde bi uyarı geldi

Operating System not supported
Your computer must be running one of the following operating systems: 
Windows 2000

Windows XP (Home and Pro)

Please try to attend from a computer that is using one of the operating systems listed above.

işletim sistemi desteklemiyormuş. ubuntuda  buna bir çözüm bulamazmıyız. ubuntuyu sevdim eğer buna bi çözüm getirirsek windowsu pc den tamamen kaldıracağım. yardımlarınızdan ötürü tşk. 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Şubat 2010 - 12:27:03

exe uzantılı dosya setup u sağ tıklayıp wine proğram loderi ile aç deyip kuruyorum.

heartsmagic

İşletim sistemini beğenmiyorsa yapabileceğimiz bir şey olacağını sanmıyorum. Eğer bu programı çok sık kullanmıyorsan, sadece ara ara ihtiyaç duyuyorsan Ubuntu içine Virtualbox aracılığyla sanal XP kurabilirsin.

ersozelektronik

şu anda pc de xp ubuntu yan yana  bu şekilde sanal xp yi kurabilir miyim yoksa sadece ubuntu  kurduktan  sonra mı sanal xp kuracam

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Şubat 2010 - 15:00:54

virtualbox u indirdim xp yi kurdum ama çalıştırmayı beceremedim çalıştırmak için xp cd sine ihtiyaç varmı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Şubat 2010 - 15:02:26

zahmet olacak ama adım adım yazabilirmisiniz tşk

heartsmagic

XP'yi kurdun ama çalışmadı? Neden çalışmadı? Ne hatası verdi?

ersozelektronik

frefox için bir sürü eklenti var acaba bu eklentilerle bu işi çözemezmiyiz. jftp ne iş yapıyor mesala

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Pzt 15 Şub 2010 15:31:32 GMT-2

You have clicked the mouse inside the Virtual Machine display or pressed the host key. This will cause the Virtual Machine to capture the host mouse pointer (only if the mouse pointer integration is not currently supported by the guest OS) and the keyboard, which will make them unavailable to other applications running on your host machine.
You can press the host key at any time to uncapture the keyboard and mouse (if it is captured) and return them to normal operation. The currently assigned host key is shown on the status bar at the bottom of the Virtual Machine window, next to the  icon. This icon, together with the mouse icon placed nearby, indicate the current keyboard and mouse capture state.
Makine anahtarı Sağ Ctrl olarak ayarlandı.

diyor tamamı tıklıyorum bu uyarıyı veriyor.
fatal: could not read from the boot medium! system halted

aynen böyle yazıyor

heartsmagic

Sorun jhtml mi yoksa kullanılan harici uygulama mı? Ben açıkçası bu başlıkta biraz kaybettim yolumu.

Virtualbox üzerinde Windows'u nasıl kurdun? ISO olarak mı, CD'den mi?
Kurulum sorunsuz bitti mi?

ersozelektronik

ubuntu yazılım merkezinden virtualbox u kurdum donatılar içine attı.tıkladım yeni yi tıkladım sana makina oluşturma sihirbazı geldi ileriyi tıkladım sanal makinaya bir isim verdim ileri ileri ileri kuruldu başka bişey kullanmadım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Pzt 15 Şub 2010 16:32:50 GMT-2

kurulum esnasında gözümden kaçan bişey olmuş cd istemiş
iso olarak nasıl kurarız

ersozelektronik

sanal xp kurdum sorun çözüldü yardımlarınızdan ötürü tşk Allah razı olsun.