Mobile Media Converter Xfce'de Çalışmıyor

Başlatan XRumer, 10 Şubat 2010 - 11:10:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XRumer

Bilgisayarıma Mobile Media Converter yazılımının deb paketini kurdum. Gnome masaüstünde sorun çalışıyor ama Xfce masaüstüne geçtiğim zaman menüde görünüyor ama tıkladığımda hiçbir şey olmuyor, çalışmıyor. Yardım edebilir misiniz?

xwes

terminalden /opt/MIKSOFT/MobileMediaConverter/MobileMediaConverter %F yazip çiktisini verirseniz belki hatanin nedenini anlariz.

XRumer

Aynen şunu yazıyor:

/opt/MIKSOFT/MobileMediaConverter/MobileMediaConverter: line 3: ./lib/mmc: No such file or directory

xwes

Peki bir de şunu deneyin/opt/MIKSOFT/MobileMediaConverter/lib/mmc

özgürubuntu

Sanırım Gnome üzerine Xfce kurdunuz, bazen bu tip sorunlar yaşayabiliyoruz.. durum çözülür umarım

XRumer

verdiğiniz komut işe yaradı, peki öyleyse menüdeki kısayolu nasıl buna göre ayarlayacağım?

Bu arada evet gnome üzerindeyken kurmuştum.

xwes

Hiç XFCE kullanmadim ama muhtemelen başlat ikonuna sag tilayinca açılan bir menü editörü vardır. Bu menü düzenleyicisinden MMCnin başlatma komutunu bu verdiğim komut ile değiştirebilirsin. Dediğim gibi XFCE kullanmadığım için bilmiyorum ama gnome ve KDEde bu şekilde yapılıyor. Ya da yine tahminimce masaüstünde yeni başlatıcı oluşturma imkanın vardır, yani başalatıcı oluşturup bu komutla çalışmasını sağlayabilirsin.

XRumer

Ne yazık ki Xfce'de o şekilde yapılmıyor. Nasıl yapıldığını bilen birisi yok mu?

heartsmagic

Panele ekleyip düzenleyemiyor musun programın çalıştırma komutunu? Menü düzenleyicisi yok muydu XFCE'de?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

XRumer

Menü düzenleyici diye bir şey bulamadım. Xfce Türkiye topluluğundaki arkadaşlara bu konuyu soracağım, belki onlar bilirler. Panele eklemek mümkün, yaptım da...

Fakat dikkat ettim de tek sorun o değilmiş, Mobile Media Converter yazılımı Xfce masaüstünde çalıştığı zaman videoları dönüştürmüyor. Convert butonuna bastığım zaman "files failed" diyor. Bugüne kadar Ubuntu'da Gnome masaüstlerinde ve Mandriva'da Kde masaüstlerinde çalıştırabildim. Xfce'de hiç olmuyor bu yazılım.

XRumer

Xfce'de bu yazılımı menüye ekleyemesem de panele ya da masaüstüne ekleyebiliyorum ama bir türlü dönüştürme işlemi yapamıyor. Ayrıca Xfce'de yeniden kurulumu da başarılı olamıyor. Kısacası bu yazılım Xfce'de olmuyor. Lxde'de de olmuyor. Bu yazılımı kullanmam gerekirse Kde veya Gnome'ye giriyorum.

heartsmagic

Uçbirimde "files failed" haricinde başka bir hata görünmüyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.