Kullanıcı adı kaç defa değiştirmeye hak tanınsın?

Başlatan BayboraKaan, 09 Şubat 2010 - 22:51:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Forumda ki kullanıcı adınızı kaç defa değiştirmeye hak tanınsın?

Bu uygulama tamamen kaldırılsın. Üye olunduğunda alınan kullanıcı adı ile devam edilsin
7 (18.4%)
1 kereye mahsus değiştirmeye hak tanınsın
9 (23.7%)
2 kereye mahsus değiştirmeye hak tanınsın
4 (10.5%)
Şu anki uygulamadan memnunum
18 (47.4%)

Toplam Oy Verenler: 37

Oylama kapandı: 11 Mart 2010 - 23:52:45

BayboraKaan

Ozmo

ırmak

badhero

Neredeyse bütün yöneticiler isim değiştirdi takip etmek zor oluyor.

Herkese 1 hak tanınabilir.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: bethiro - 09 Şubat 2010 - 22:57:57
Neredeyse bütün yöneticiler isim değiştirdi takip etmek zor oluyor.

Herkese 1 hak tanınabilir.

Mevcut yönetimde tek ismi değişen benim. O da mecburiyetten ;)

badhero

Birkaç değişiklik oldu ancak o kişiler yönetimde değil şu anda. Benim için önemli değil kimin hangi nicki kullandığı ama dediğim gibi çok değişiklik olunca karışıklık da olur.

xwes

Insan ismini neden degiştiriki? Bazi zorunluluk hallerini anlarim sorun degil, bir de hadi bir kez daha guzel bir isim için degiştirilsin de birden fazla kez değiştirmemin bence mantıklı değil.

Yiğit Ateş

Ben de şu anki uygulamadan memnunum. İsteyen istediği adı kullansın istediği zaman da değiştirsin herkesin kendi tercihi.

Felâsife

Ben 1'den yanayım.
Ama 1'den sonrada olaki rumuz değiştirmek icap etti, bir görev filan yerine getirsin, bir rehber hazırlasın vb. bir şey yapsın öyle değişsin derim.
Kolay olmasın yani :)
Yoksa her gün bir kaç rumuz değişiyor ki kim kimdir takip imkansızlaştı.

Saygılar.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Fidel

Alıntı yapılan: Felâsife - 10 Şubat 2010 - 00:09:52
Ben 1'den yanayım.
Ama 1'den sonrada olaki rumuz değiştirmek icap etti, bir görev filan yerine getirsin, bir rehber hazırlasın vb. bir şey yapsın öyle değişsin derim.

Saygılar.

Katılıyorum.

sema

Bilgi paylaşım ortamında aslında şahısların kim olduğunun çok da önemli olduğunu düşünmüyorum, sanal dünya. Zaten kimse kimseyi tanımıyor..

Hem de bu uygulama başka yerde yok, güzel bir fark.. Hem de şans verilmeli bence.. Malum insan çok değişken olabiliyor. Birgün su iken diğer gün ateş olabilir. Yani kendilerini nasıl rahat hissediyorlarsa/ne istiyorlarsa öyle yapsınlar ve üç kere de değiştirseler suçluluk duygusu yaşatmadan istekleri yerine getirilmeli.Yani sonuç uygulamadan fazlasıyla memnunum..
susema

badhero

Beni ikna ettiniz @semagkyz . O zaman yöneticiler değiştirmesin. O'nlar kendilerini kötü hissetsin diye söylemiyorum. :) Karışıklık olmasın diye. Yöneticiler de insan onlar da kendilerini kötü hissedebilir ama yönetici olmanın bir gerekliliği gibi düşünülebilir.

sema

:) Bence onlar da rahatsız değillerdir değiştirmekten.. Bunu da görev olduğu için değil sevdikleri için yapıyorlar zaten..

(ayyyy, yazdığına yazdığım cevaba bak :) )
susema

badhero

Ben onların kendi kullanıcı isimlerini değiştirmelerinden bahsetmiştim. Ufak bir yanlış anlaşılma olmuş.

sema

Ben zaten yazıları nasıl okuyorsam bugün anlamıyorum, hata senin değil kesinlikle kafam çok dağınık..
susema

badhero

Olur öyle arada. Bir gün dağınık kafayla tekrar okuyacam yazdığımı belki ben de sizin gibi anlarım. :)

inspector

BayboraKaan

yusuftrb

Alıntı yapılan: Felâsife - 10 Şubat 2010 - 00:09:52
Ben 1'den yanayım.

Saygılar.

Kısmen katılıyorum, bende 1 den yana oy kullandım, zorunlu bir durum olmadığı sürece sürekli değişmesinin bir anlamı yok bana göre.
Ben , Kendim ve Ubuntum :o

:.İnsan, susturuluncaya kadar konuşmaktan ziyade adam gibi bir şey konuşuncaya kadar susmasını bilmelidir.:

Alquimista

Mevcut uygulamadan ben de memnunum aslında. İnsanlar kullanıcı adını değiştirmek isteyebilir, değiştirme haklarının olması da çok güzel. Ve kullanıcı adı değiştirme işleminin bir başlık altıdan yapılması da herkesin kim kullanıcı adını ne şekilde değiştirmiş göstermesi açısından mantıklı bir uygulama.

Ama esas konu bence kullanıcı adının çok sık değiştirilmesi, Ali'yi beğenmedim Mehmet olsun, Ayşe'yi beğenmedim Behlül olsun diye sık sık kullanıcı adı değiştirilmesi hoş değil. Kullanıcı adı değiştirilme hakkı olmalı ama bu uygulama keyfi olarak profil değiştirmek gibi kullanılmamalı. Bunun önüne de nasıl geçilir açıkcası bir fikrim yok.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

sema

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 10 Şubat 2010 - 12:09:48
Kullanıcı adı değiştirilme hakkı olmalı ama bu uygulama keyfi olarak profil değiştirmek gibi kullanılmamalı. Bunun önüne de nasıl geçilir açıkcası bir fikrim yok.

3 kere ile sınırlandırılmış olması sık sık değiştirilmemesi için alınmış bir önlemdir sanırım, bu da iyidir, bence..
susema

GAREZ

Alıntı yapılan: xwes - 09 Şubat 2010 - 23:05:22
Insan ismini neden degiştiriki? Bazi zorunluluk hallerini anlarim sorun degil, bir de hadi bir kez daha guzel bir isim için degiştirilsin de birden fazla kez değiştirmemin bence mantıklı değil.
ben değiştirdim ve sorumun cevabını veren olmuş...

bellatrix

ben hiç değiştirmedim ve düşünmüyorum da ama bence insanlar özgür olmalı.
Debian For Ever, Human, World and ME