[Çözüldü] kubuntu-netbook kurulum sorunu

Başlatan UBUNTUNA, 09 Şubat 2010 - 21:00:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UBUNTUNA

Yeni aldığım LG X110 modeli netbook'uma kubuntu-netbook sürümünü kurmak istedim.Zaten içerisine linux yüklemediğim netbookun da bana hiçbir yararı yok.Ama denemediğim dağıtım kalmadı sadece kubuntu-desktopkurabildimusb yoluyla.Aslında bir gnome kullanıcısıyım.Bu netbookta KDE kullanmak istiyorum.Neyse uzatmadan soruna geçeyim.Kubuntu-netbook sürümünükurmak için 1 GBusb sürücümü boşalttım ve unetbootin programını açtım.Dağıtımkısmında bu sürümün adı geçmediği için İkinci seçenek olan disk imajı bölümünden indirdiğim.iso'yu Usb sürücüsüne aktardım.ve usb boot olarak netbook'u açtım.Açılışta kubuntu yazan ekran geçti vedaha ileri gitmedi.Ekrana "squashfs error" yazan bir sürüü hata mesajı geldi.Daha önce defalarca notebookta unetbootin ile kurdum değişik dağıtımlarıama netbookta olmadı.Ancak kubuntu-desktop 9.04 kurabildim unetbootin ile.Yardımlarınızı bekliyorum...

heartsmagic

O bir sürü hata dediğin şeyleri buraya geçebilirsen biraz daha irdelemeye çalışırız. Gerçi sorun Kubuntu mudur, Unetboot'in midir bilemiyorum şu an.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

UBUNTUNA

okadar hatayı yazamayacağımiçin bir sürü dedimzaten.ama herbirinin başı yukarda yazdığım gibi squashfs error.geriside read data falan yani veri okunamıyor gibibirşey söylüyor sanırım.Bana bu sorunun çözümünden çoköneriyapmanı istiyorum@heartsmagic yani unetbootin dışında hangi yolu denemeliyim. okadar derine daldımki. en son suse ve mandrivadaki hybrid iso özelliği dikkatimiçekti.buna dayanarak .isoiçeriğini usbye kopyaladım ama fiyasko.demekki onuda tam anlamamışım.yardımını bekliyorum.

heartsmagic

Ne yazık ki USB üzerinden kurulum konusunda tecrübem yok. Forumda bazı başlıklarda önerilerin verildiğini hatırlıyorum, biraz bakınabilirsin. Bizzat kendisi denemiş arkadaşlar da sana öneri sunacaklardır bu başlık altında.

UBUNTUNA

Kendi sorunumu çözmüş bulunuyorum.Netbook kullanıcılarının alet çantasından eksik etmemesi gereken bir yazılım buldum.Bununla kurdum kubuntu-netbook sürümünü.Listede ismi yeralmıyor ama kuruyor.

Yazılımı aşağıdaki linkten inceleyip indirebilirsiniz...

http://www.pendrivelinux.com/linux-live-usb-creator/

heartsmagic

Geri bildirim için teşekkürler. Konuyu kapatalım böylelikle.