[Çözüldü]ubuntu açılmıyor(Mounted of file system failed)

Başlatan mordack, 09 Şubat 2010 - 03:16:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mordack

Şu anda öbür(XP) sistemden yazıyorum.ubuntu dayken birden pc dondu elle reset attım ve açılışta normal GROUB. geldi fakat başlatmak için enter ledikten sonra.Mounted of file system failed. A mintenance shell will now be stardet. CONTROL-D will terminate this shell and re-try.                       root@ismim:#.....Buraya şifremi  girincede (ben öyle düşndüm şifre istiyor diye).commond not found.yazdı ubuntu yu nasıl başlatabilirm yada kaybettimmi :'(.ilgilenen arkadaşlara teşekkürler  şimdiden.(xp den kurtarın lütfen.)

BayboraKaan

mordack

Alıntı yapılan: DevilTUX - 09 Şubat 2010 - 04:02:07
Start X

Yazın
root@ismim :olan yere mi hemen deniyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Şubat 2010 - 04:40:59

Alıntı yapılan: mordack - 09 Şubat 2010 - 04:25:46
Alıntı yapılan: DevilTUX - 09 Şubat 2010 - 04:02:07
Start X

Yazın
root@ismim :olan yere mi hemen deniyorum.
yine command found.(. kullanıcı ismimi yazdım şifre yazdım yanına hep sini denedim yok olmuyo.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Şubat 2010 - 05:11:11

@DEVİLTUX  :bir çözümü yok sanırım peki ben xp yi sonrada ubuntu yu baştan kursam format atsam bu problem le karşılaşırmıyım sizce ve ubuntu da ki yapmış olduğum indirdiğim dosyalarım ne biliym temalarımı yedekleme şansım varmı bu konularda pek tecrübem yokta ben direk format atmışımdır hep yedek alma olayını bilmiyorum bilgilendirirseniz memnun olurum .teşekkürler.

bytan

Ctrl+d tuşlarına bastın mı? Sana fsck önerisinde bulundu mu ve belli bir disk bölümünü belirtti mi? Örneğin /dev/sda3 gibi...
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

@bytan'ın da işaret ettiği gibi fsck gerekecektir. Ubuntu hangi bölüme kuruluysa oraya uygulayacaksın. Örneğin:

fsck /dev/sda3

Aynısını kullanma, sende sda3 olmayabilir bu. Nereye kurulu ise orayı kullan.
mount komutunu verdiğinde ilk sırada görünen bölümdür.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ırmak

Bu sorun bizim diğer bilgisayarda az önce ortaya çıktı.

mount

yazdım.

sda6 göründü.

fsck /dev/sda6

yazdım ben de.
Bir şeyler yazdı, anlamadım.
Reboot yaptım.
Olmadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Şubat 2010 - 21:54:43

Baskı altında kalınca insan neler yaparmış meğer. Ben kurmuştum diğer bilgisayara Ubuntu'yu.
Ev halkının hadi bozuldu işte düzelt de görelim bakışlarıyla karşılaşınca düzelttim bir şekilde:)

heartsmagic

ırmak

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Şubat 2010 - 22:11:37
Ne şekilde düzelttin @ırmak? :)

Dediğiniz komutları yazdım, bağlanmada hata olduğunu manuel olarak fsck yapmam gerektiğini söyledi.
Nasıl yapacağım hakkında bir fikrim olmadığı için sıraladım bir kaç doğaçlama komut.
Biri tuttu ama hangisi gerçekten bilemiyorum.
Ne yazdığımı da hatırlamıyorum.
Oldu, aferin, tekrar başlatın dedi sonuç olarak.
Başlattım, çalıştı.
Hiç yardımcı olamadım, üzgünüm. :(

heartsmagic

fsck çözmüştür onu :) Yardımcı oldun merak etme, sonuçta yapılabileceğini gösterdin insanlara.

mordack

ilginize teşekkürler pc ye format attım her iki sistemede sağlık olsun.