Ortak Alanın Senkronize Kullanımı

Başlatan Felâsife, 08 Şubat 2010 - 22:36:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Felâsife

Sisteminizde birden fazla Linux dağıtımı mı var? (vardır vardır eminim :) )
ve müzik, resim, video vb. lerini barındırdığınız bir dizininiz de var mı? (e o da vardır)
veya Opera gibi bir yazılımı tüm dağıtımlarınızda kullanmaya mecbur musunuz? (ben mecburum mesela)
Öyleyse ilacınız burada(*)  ;D

Yer imlerinizi, notlarınızı, mail, vb özellikleri tüm dağıtımlarınızda senkronize bir biçimde kullanmaya ne dersiniz.
Yani örn. Pardus'ta eklediğiniz yer imi Ubuntu'ya da otomatik bir biçimde geçsin, veya tersi veya not'lar fark etmez.
Ayrıca müzikler, resimler vs.lerinizde senkronize bir biçimde kullanın ki dağıtımlarınızda kul.adı dizininiz hem fazla şişmesin, hemde sürekli olarak güncel olsun.

veya bu sistemi vaz geçemediğiniz bir programa uygulayın, tercih sizin.
Ama olup olmaması biraz size birazda ilgili uygulamaya bağlıdır, lakin Opera'da sorunsuz oluyor.

(*)Linux'ta Ortak Alanın Senkronize Kullanımı

Kolay gelsin.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

heartsmagic

Yazı gerek biçim, gerek üslup, gerekse verilen bilgiler açısından her zamanki kalitesinde. Eline sağlık @Felâsife.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Felâsife

Teşekkür ederim @heartsmagic sağ olasın. :)

bytan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Şubat 2010 - 01:30:13
Yazı gerek biçim, gerek üslup, gerekse verilen bilgiler açısından her zamanki kalitesinde. Eline sağlık @Felâsife.

+1

İlave olarak insanı okumaya teşvik eden tanatım yazının başarısı da tartışılmaz. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Felâsife

Alıntı yapılan: bytan - 09 Şubat 2010 - 19:38:25
İlave olarak insanı okumaya teşvik eden tanıtım yazının başarısı da tartışılmaz. :)
Teşekkür ediyorum.
Sizin cevabınızda az teşfik edici değil hani, işi biliyorsunuz.  :D