[Çözüldü] Cairo-Dock eklentisi yüklenmiyor

Başlatan kuhi, 05 Haziran 2008 - 11:31:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kuhi

Arkadaşlar Linuxda yeniyim ve bu forumdad çok aradım ama kimse nasıl yapıldığını söylemiyor sadece hatalara cevap veriyor bu yüzden bende yeni bir başlık açtım.
Bir Türlü cairo-dock kuramadım.

cairo-dock-plug-ins_v1.5.6_i686.deb indirdim ve üstüne çift tıkladıgımda kurulum penceres çıkıyor ve şu hatayı veriyor.
status = Error : Dependeney is not satisfiable : cairo-dock

Kaynaktan kurayım dedim indiridiğim kaynak dosyasınnıda açtım ama onda kurmuyor synaptic den yüklüyeyim dedim depomda bir türlü bulamadım yeni depo ekledim bir sürü onlardada yok.

Semih

http://prdownload.berlios.de/cairo-dock/cairo-dock_v1.5.6_i686.deb

Sorunlara cevap verilmesi doğal değil mi :) Bu verdiğim linteki paketi kur.Plugin sanırım eklentiler falan içeriyordur.Bu verdiğmi indir,kur ve sonra plugin paketini kur :)
A.Semih Türk

lseker

Depoda var diye hatırlıyorum ..
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

Semih

A.Semih Türk

kuhi

sorunlara cevap verilmesi doğalda :) biz yeni başlayanlar windowsdan kopmuş gelenler bunlarla ilk defa karşılaştığımız için anlatımda olsa çok daha kolay adapte oluruz.
Çevremde linux kullana yokki danışsam interneten görüp özendim ve kurcalıy derken hep sorunla karşılaşmakta insanın canını sıkıyor.
synaptice gelince yerel depoları ve bir çok depo daha  ekledim ama cairo-dock yazınca o paketleri bulamıyor.
Cairo-clock var sadece.

Bide ben
    cairo-dock-plug-ins_v1.5.6_i686.deb
deb paketi inidirdiğim halde neden kurulmuyorki ?
alt versiyonlarınında indirdim onlarda çalışmıyor.
Hep aynı hata pencerede

kuhi

Alıntı yapılan: Semih - 05 Haziran 2008 - 11:38:15
https://help.ubuntu.com/community/CairoDock

Buradan daha detayli bilgi alabilirsin.

bu siteyi dun gece cevirmeye calıştım ama bir türlü başaramadım ingilizcem yok denecek kadar az  :D

kuhi

Alıntı yapılan: Semih - 05 Haziran 2008 - 11:34:45
http://prdownload.berlios.de/cairo-dock/cairo-dock_v1.5.6_i686.deb

Sorunlara cevap verilmesi doğal değil mi :) Bu verdiğim linteki paketi kur.Plugin sanırım eklentiler falan içeriyordur.Bu verdiğmi indir,kur ve sonra plugin paketini kur :)

zaten okursan ben bunu indirdim ve tıkladıgımda kur penceresi açıldığında  şu hatayı veriyor dedim

Neden bu hatayı veriyor ve nasıl çözebilirim bunu arıyorum.
veya hut kaynaktan elle kuruyum dedim gcc hatası verdi :D
Makina bana gıcıkmı ne hep hata :D

Semih

Sen plugin yazanı indirmişsin,o yüzden kurulmuyor.Benim verdiğimi indir.
A.Semih Türk

kuhi

çok sağol ya 2 gündür deliriyordum hemende kurdu.
güzelde çalışıyor.
Teşekkürler yardımların için.
Ama merak ediyorum benim indirdiğimle senin ki arasındaki fark neydi neden öyle hata verdi?
Pluling ne iş için kullanılırki?

heartsmagic

@kuhi senin indirdiğin cairo için eklenti. Sence cairo'nun kendisi olmazsa eklentisi çalışır mı? Hoş sana diyor ki zaten "ben eklentiyim, cairo kur lütfen, sonra beni kurarsın". Türkçesi budur. Ayrıca depolar varken başka yerde paket aramayın, eğer yoksa bakarsınız.

Not: @kuhi ben seni uzun süredir görürüm Linux forumlarında :)

Konuyu etiketleyip kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.