[Çözüldü] Evolution'da farklı hesapları farklı klasörlere göndermek ?

Başlatan marjinal1st, 07 Şubat 2010 - 22:20:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marjinal1st

Kullandığım Mint 8'de e-posta istemcisi olarka Evolution kullanıyorum. 2 tane e-posta hesabım var. Birisi Gmail diğeri ise Yahoo. İkisinin de ayarları tam ve sorunsuz bir şekilde e-posta alıp gönderebiliyorum. Ama tek sıkıntım 2 hesabın gelen e-postalarının aynı klasöre koyulması. Bunu nasıl değiştirebilirim? Yani Yahoo'nun Gelen-Giden-Gereksiz-Çöp'leri kendine ayrı, Gmail'inkinin de kendine ayrı olmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

ironic

Her iki hesaba da pop ile mi bağlısınız ? imap üzerinde kendine özel klasör oluşturuyordu. Pop için de yereli kullanıyordu diye hatırlıyorum.

BayboraKaan

Alıntı yapılan: ironic - 07 Şubat 2010 - 22:24:15
Her iki hesaba da pop ile mi bağlısınız ? imap üzerinde kendine özel klasör oluşturuyordu. Pop için de yereli kullanıyordu diye hatırlıyorum.

Yanlış hatırlamıyorsun POP kullandığım email hesaplarım bir klasörde toplanırken İMAP kullandığım gmail hesaplarımın iki ayrı klasörü var.

Alıntı YapGmail
Sunucu türü: IMAP
Sunucu: imap.gmail.com:993
Kullanıcı adı : kullanıcıadı@gmail.com şeklinde hesabınızı yazın.
Güvenlik
SSL şifreleme
Kimlik doğrulama türü: Parola

Sunucu türü: SMTP
Sunucu: smtp.gmail.com:587
Güvenlik
TLS Şifreleme
Kimlik doğrulama: Giriş
Kullanıcı adı: kullanıcıadı@gmail.com şeklinde hesabınızı yazın.

Gmail hesabını bu şekilde ayarlar isen sorunun cevabını bulacaksın. Tabi ki gmail hesabını google'den de imap olarak değiştimen gerekiyor.

http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=77695

marjinal1st

Hmm... O zaman Yahoo'yu POP'da bırakayım ve Gmail'i IMAP'a ayarlayayım dimi?

ironic

Alıntı yapılan: pisahmet - 08 Şubat 2010 - 00:38:05
Hmm... O zaman Yahoo'yu POP'da bırakayım ve Gmail'i IMAP'a ayarlayayım dimi?

Evet.. Şu anda görünen çözüm bu.

marjinal1st

Tamam o oldu. Şimdi ise ufak bir sorum daha olacak. E-posta hesaplarının, Evolution açıldığında otomatik olarak kontrol edilmesi için ne yapmalıyım? Kurcaladım ama bulamadım.

BayboraKaan

Düzen>Tercihler Açılan pencerede istediğiniz hesabı işaretleyin ve düzenle'ye tıklayın. Açılacak olan pencerede alma seçeneklerinden Yeni mektupları denetleme sıklığını işaretleyin ve istediğiniz zaman ayarını yapın. Evolution kapatığınız zaman komple kapanır sürekli açık kalması lazım. Ama diyorsanız ki sistem tepsisine küçültmek istiyorum o zaman Alltray diye forumu araştırırsanız onuda başarmış olursunuz ;)

marjinal1st

Yok hacı onu zaten kullanıyorumda, Evo'yu açtığımda kendisi kontrol etmiyor. Ya Gönder/Al tuşuna basmak zorundayım ya da otomatik denetleme süresini beklemek zorundayım.

BayboraKaan

Bende direkt açılışta kontrol ediyor yaptığım tek ayarda bu.  :-\

marjinal1st

Biraz kurcaladım ama birtek IMAP üzerinden çalışan Gmail için yapabildim. Yahoo halen açılışda kontrol edilmiyor. Neyse yarın bakarım o zaman. İyi geceler  :D

btermeli

IMAP yapmadan da, bir "rule" oluşturup herhangi bir hesaba gelen postayı, belirli bir klasöre düşürebilirsiniz.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

marjinal1st

Neyse artık pes ettim, Thunderbird'e geri döndüm. Yönetici arkadaş konuyu kitleyebilir.