Pidgin Sorunu

Başlatan ırmak, 07 Şubat 2010 - 13:41:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ırmak

Bu daha önce de oldu hatta foruma yazmış bile olabilirim. Çözümünü biliyorum ama nedenini anlayamıyorum açıkçası.
Kernel güncellemesi sonrası olduğunu fark ettim sadece, ardından ubucleaner çalıştırdım.
Başka da bir şey yok.
Ve yine önceki seferde olduğu gibi internet bağlantım olduğu halde Pidgin'de bağlantı kopuyor.
Konuşma pencereleri de tek seferde kapanmıyor, Compiz sorunu sanıyordum.
Ama anladım ki ilgisi yokmuş.
Nedeni hakkında fikriniz var mı acaba?
Teşekkürler.

hitokiri

Benzeri bir sorun yaşamıştım öncelikle pidgin in sitesinden depolarını ekleyip güncellemelerini yapın daha sonra bende ki iki çözüm yolundan birincisi pidgini sessiz kullanmak pidgin ses ayarlarıyla ilgili olduğunu tahmin ediyorum böyle bir denedikten sonra sorun düzelebilir veya pidgin-libnotify eklentisini depodan kaldırmak. Umarım sende de işe yarar.

ırmak

Alıntı yapılan: hitokiri - 07 Şubat 2010 - 13:48:41
Benzeri bir sorun yaşamıştım öncelikle pidgin in sitesinden depolarını ekleyip güncellemelerini yapın daha sonra bende ki iki çözüm yolundan birincisi pidgini sessiz kullanmak pidgin ses ayarlarıyla ilgili olduğunu tahmin ediyorum böyle bir denedikten sonra sorun düzelebilir veya pidgin-libnotify eklentisini depodan kaldırmak. Umarım sende de işe yarar.

Dediğim gibi çözümünü biliyorum. Ama nedenini anlayamadım. Ve sanırım ön gördüğünüz gibi sesle ilgili bir sorun değil çünkü ben zaten Pidgin'i sessiz kullanıyorum:)