Arşivleme

Başlatan cengizun, 05 Şubat 2010 - 22:55:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cengizun

Arkadaşlar tekrar merhaba...

Şimdiye kadar ürettiğim 4-5 tür dosya var. Bunların sayısı bir hayli çoğaldı. Bildiğiniz bir arşiv programı var mı? Ne önerirsiniz.

Teşekkürler şimdiden...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

agritux

Sorunuzu pek anlamamakla birlikte, sistemde hali hazırda kurulu gelen arşivleme programının işinize yarayıp yaramadığını merak ettim

cengizun

mus uzantılı ve cpr uzantılı dosyalardan yüzlerce ürettim işim gereği. Bunları da başka dosyalara çeviriyorum zaman zaman. pdf, mp3, wav gibi. Prodüktörüm ve aranjörüm, artık dosyaları bulmakta zorlanır oldum. Yıllarına iş türlerine ve spesifik alanlarına ve kendi türlerine göre ayırdım ama bir yerde yanlış yapıyorum sanırım. Bir dosyayı birden fazla kullanıma göre etiketlemek ve arayıp bulmak istiyorum aslında. Aslında ne aradığımı da bilmiyorum. Siz nasıl arşivliyorsunuz dosyalarınızı.

Sistemle gelen arşivleme programı nedir adı ne ubuntu da yüklü mü?
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

Kolleksiyon yönetimi programları işinizi görür mü bilmem ama Gcstar programını önerebilirim, depolarda mevcut.

agritux

Arşivleme deyince benim adım arşivleme yöneticisine gitti kusura bakmayın :) Dosya sıkıştırmak filan. :)

cengizun

Sorun değil... :)

Gcstar programına bakacağım. Synaptic ten kuruluyordur umarım...
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

kurulur, kurulmazsa uygulamalar>donatılar>uçbirim açarak
sudo apt-get install gcstar yapabilirsiniz.

cengizun

Yükledim teşekkürler ama nasıl kulanılıyor bu şey.

Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

umutubuntu

Bir ara kullanmıştım çok detaylı ayarlamalar yapılabiliniyor, kurcalamak lazım  ;)

cengizun

Tamamdır mesaj alındı. Teşekkürler... ;D
Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr

heartsmagic

Genel forumda da bir iki yerde sorulmuş ancak tam anlamıyla iyi bir yerlere varılamamış. Fakat şöyle bir başlık da var:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=877756
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cengizun

@heartsmagic ilgin için teşekkürler. Başka bir yerde daha tavsiye edilmişti denemiş ama verim alamamıştım daha doğrusu bütün dosya türlerini desteklemiyor sanmıştım, meğer o anlık bir upload edememe sorunuymuş. Ubuntu one gayet güzel. Online olmayan en güzel çözüm de; "düzenli ol klasörlerinde arşivle" durumu sanırım.

:)

Cengiz ÜNAL
www.cengizunal.com.tr