[Arşiv]Ubuntu 10.04 Geç Açılma Sorunu

Başlatan keylog, 05 Şubat 2010 - 16:32:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keylog

Arkadaşlar, Ubuntu 10.04ü en güncel şekliyle kullanıyorum, kullanımda bir sorunum yok. Ama kernel numarası 7 olan ile açtığımda hemen başlıyor. Ancak 7den sonraki kernellerde son çıkan 12 dahil yaklaışık 5 dakika hiç işlem yapmadan bekliyor. quiet splash özelliğini kapatmama rağmen o beklediği yerde siyah ekran oluyor hiç * bir şey yazmıyor ekranda. Bu sorunu nasıl çözebiliriz. Bilen birisi varsa yardımını rica ediyorum. :)

agritux

Sürüm öncesi dağıtım kullanıyorsanız sorunu çözmek yerine durumu bildirmek en mantıklısı olacaktır. Durumu bildirdiğinizde ekip çalışacak ve gelen güncellemelerle durum kendiliğinden düzelecektir.

keylog

Alıntı yapılan: agritux - 05 Şubat 2010 - 16:41:58
Sürüm öncesi dağıtım kullanıyorsanız sorunu çözmek yerine durumu bildirmek en mantıklısı olacaktır. Durumu bildirdiğinizde ekip çalışacak ve gelen güncellemelerle durum kendiliğinden düzelecektir.

Bu sorunu nasıl bildirebiliriz? Nereden kaynaklandığını bile bilmiyorum. Nereden kaynaklandığını çözsem zaten bildiricem. :)

Benim ki 5 dakka geç açılıyor bilin bakalım neden mi diyeyim? :)

agritux

Mantıklı düşünecek olursak şöyle bir bildirim yapılabilir.

Gelen kernel güncellemelerinin ardından sistemimin açılışında çok etkili miktarda uzama olmuştur. Eski kernel ile sistemi açtığımda sistem normal bir şekilde çalışmaktadır.
Kullandığım dağıtım: xxx
Donanımlarım: xxx

bytan

https://help.ubuntu.com/community/ReportingBugs

Dmesg çıktına bakarak 5 dk nerede ne amaçla duraksadığını görme imkanın olabilir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST