Linux Kurulu Laptop Alınabilecek Yerler

Başlatan melank0lia, 05 Şubat 2010 - 15:45:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melank0lia

Merhaba arkadaşlar vestel marka laptop umun bozulması ve anakartının yandığını bugün öğrenmem sonucu yeni bir dizüstü almak istiyorum.Masrafı etmem gereksiz olacak 4 yıllık dizüstü bilgisayar sonuçta.Hem özellikleri düşük hem de Vestel olması konusu biraz sıkıntı.

2 yıla yakındır Linux kullanıyorum ve haliyle işletim sistemine para vermek istemiyorum önerebileceğiniz internet adresleri var mı acaba, veya nerelerden alabilirim ? Teknosa vs. ye gidip İşletim sistemi istemiyorum diyebilirim sanırım ama iki saat konuşmak istemiyorum.Elemana İşletim sistemi istemiyorum dedim. "Alınca silersin" diyor (:

Şimdiden teşekkürler.
Software is like sex: it's better when it's free / Linus Torvalds

By_Mihni

Bu konu forumda konuşulmuştu ama bulamadım bir de siz bakın isterseniz.

BayboraKaan

Direkt Ubuntu kurulu bir leptop istiyorsan internetten sipariş edebilirsin mesela DELL.

Bir ara bir alış veriş merkezinde görmüştüm Acer dizüstü bilgisayar içinde Linpus kuruluydu. Bence alacağın Dizüstünün özellikleri önemli Linux ile uyumlu mu diye.

melank0lia

Alıntı yapılan: acer - 05 Şubat 2010 - 16:06:40
Şuraya Tıklar mısın?
Biliyorum hocam bu olayı hatta bundan 1 ay öncesinde Almanya'da benzeri olmuştu hatırladığım kadarıyla.Yalnız dediğim gibi şuan için bununla uğraşabilecek ne yeterli zamanım var ne yeterli bilgim.

@By_Mihni

Arama yaptım 12 sayfa çıktı bir bakayım :)

@DevilTUX

Teşekkür ederim bilgilendirme için.Tabi ki alacağım alette Linux'a uygunluğa dikkat edeceğim (Sanıyorum ATİ'den uzak durmam yeterli olacak :)

Dell'in sitesini incelemem gerekiyor sanırım sipariş için? Ubuntu kurulu bir dizüstü olur, sonuçta istediğimiz zaman başka bir dağıtım kurabiliriz.

Tuxie

teknosadan alma bence onun herşeyi windows çok ta akıllılar alınca silermişsin. linux kurulu masaüstü çok var piyasada ama laptop sınırlı çok marka takıntın yoksa shopping tv var orda bazen linux kurulu casper laptop lar satılıyor görmüştüm üstelik ubuntu kurulu.linux kurulu almak çok akıllıca çünkü yazılım ücreti ödemiyosun ona vericen parayla daha yüksek performanslı bir pc alabilirsiniz.
ayrıca işletim sistemi seçme hakkın var bu konuda mahkeme kararıda var.

melank0lia

Birkaç model buldum sağda solda.Bakalım sanırım istediğim gibi birşey bulacağım.Sonucu buraya yazarım  teşekkür ederim arkadaşlar mesajlarınız için.