Java ses sorunu

Başlatan Thiras, 04 Haziran 2008 - 21:26:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Thiras

Merhaba. Feisty'den beri kurtulamadığım bir sorun. Herhangi bir ses çıkartan java programı çalışırken bütün ses sunucumu ele geçiriyor ve sadece kendi seslerini çıkartıyor. Aynı şey tersi içinde geçerli. Java programını açmadan önce herhangi bir sesli uygulama açtığımda (totem gibi) bu seferde javadan hiç ses gelmiyor. Başka programlar arasında böyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Aynı anda bir sürü programdan ses alabiliyorum. Sadece java ile sorunlu. Nasıl çözebilirim? Teşekkürler.

Not: terminal çıktısı veremiyorum. Çünkü sorunun nerde olduğunu bilmiyorum.

ufuk_k

Flash ile aynı sorunu çıkaranlar libflashsupport pakedini yükleyince sorunlarını çözüyorlar. java için benzer bir paket olabilir. Ayrıca pulse audio seçili ise ayarlarını kurcalamak gerek.

Thiras

Alıntı yapılan: ufuk_k - 04 Haziran 2008 - 21:36:36
Flash ile aynı sorunu çıkaranlar libflashsupport pakedini yükleyince sorunlarını çözüyorlar. java için benzer bir paket olabilir. Ayrıca pulse audio seçili ise ayarlarını kurcalamak gerek.

evet pulseaudio. ama feisty ve gustydeykende birebir aynı sorun vardı ve o zamanlar pulseaudio değildi. Paket içinse; java ile ilgili bütün paketleri taradım ama pulseaudio ile ilgili bir paket bulamadım.

Resmi forumda da bahsedilmiş aynı sorun;

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=714153

bu linkteki "padsp [appname]" önerisinide denedim olmadı.

ufuk_k

Bu ubuntuforums bi bende mi açılmıyor? 2 tarayıcı ile denedim açılmadı, şu an aktif değil diye düşündüm, link vermişsin.

Thiras

Alıntı yapılan: ufuk_k - 04 Haziran 2008 - 23:44:39
Bu ubuntuforums bi bende mi açılmıyor? 2 tarayıcı ile denedim açılmadı, şu an aktif değil diye düşündüm, link vermişsin.

Firefox 3.0 beta 5 kullanıyorum. Link sorunsuz açılıyor. Belki sunucuda bir hata oldu.